Tournée zespołu Hungarica z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

aamalkiewiczowieAranka i Aleksander Małkiewiczowie

Węgierski zespół Hungarica powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Norberta Mentesa, który w roku 1981 znalazł się pośród członków-założycieli Moby Dicka – jednej z najpopularniejszych węgierskich grup rockowych, działających po dziś dzień. Hungarica jest jedynym zespołem w Europie, którego muzycy śpiewają w języku polskim. Wydali też dwie polskojęzyczne płyty: „Przybądź Wolności” w 2015 r. oraz „Ojczyzna i Wierność” w 2016 r. Płyty zyskały w Polsce wielką popularność i wywołały ogromne zainteresowanie promującymi je koncertami.

hungaricaphotoOprócz zamiłowania do polskiej historii Hungarica ma również na koncie współpracę z polskimi artystami. Muzycy nagrywali utwory z największymi legendami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Andrzejem Nowakiem (TSA, Złe Psy), Pawłem Mąciwodą (Scorpions) oraz Grzegorzem Kupczykiem (CETI, ex -Turbo).

Zespół coraz częściej koncertuje w Polsce. Promując swą polskojęzyczną płytę latem 2015 r. Hungarica święciła triumfy na polskich festiwalach, jesienią zaś odbyła swoje pierwsze indywidualne tournée, w ramach którego wystąpiła w Warszawie, Krakowie, Środzie Śląskiej, Wrocławiu oraz Świdniku.

20180922aamWiosną 2016 roku, w ramach kolejnej trasy koncertowej, muzycy zaprezentowali się polskiej publiczności w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu.

Jesienią tego samego roku zespół został zaproszony do Gdyni na VIII Festiwal Filmowy NNW, a następnie zagrał koncert w Studiu Radia Gdańsk. Występ w Gdańsku zaowocował wydaniem w 2017 roku płyty „Hungarica Radio Gdańsk” oraz kolejnymi, licznymi koncertami w wielu polskich miastach.

W dniach 21-23 września 2018 r. – z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – Hungarica wystąpi w trzech polskich miastach, m.in. 22. września w Krakowie o godz. 20.00 w Boss Garage, ul. Piłsudskiego 27. Zapraszamy serdecznie!

Pozostałe szczegóły: https://www.facebook.com/hungarica i http://www.hungaricamusic.hu