Przeskocz do treści

2 listopada (wtorek), 19:30 – Krakowski występ Państwowego Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Gruzji – Rustavi

Legendarny zespół „Rustavi” już od 50 lat prezentuje publiczności na całym świecie gruzińskie pieśni i tańce narodowe. Na koncie ma ponad 8 000 widowisk w 80 krajach, a w listopadzie po raz pierwszy z tak dużą trasą koncertową dotrze także do Polski! Z najlepszym programem artystycznym, gwarantującym potężne emocje i doznania artystyczne na najwyższym poziomie, odwiedzi aż 14 miast w tym Kraków.

Zespół charakteryzuje się bogatym repertuarem i wykonaniem artystycznym na światowym poziomie. Tańcom towarzyszą pieśni ludowe w wykonaniu chóru na żywo oraz instrumenty z różnych regionów, tworzące harmonijny spektakl, prezentujący obraz niepowtarzalnej kultury Gruzji.

Energia gorących mężczyzn z gór Kaukazu, ich symboliczne pojedynki na szablach, akrobacje oraz łagodność pięknych, płynących po scenie kobiet, to tylko niektóre elementy programu. W każdym tańcu, w każdej pieśni rozbrzmiewa historia całego narodu, regionu i poszczególnych miast. Rustavi nie tylko zaskoczy publiczność fantastyczną energią oraz choreografią, ale zostanie w sercach widzów już na zawsze!

Bilety dostępne na:
https://www.eventim.pl/artist/rustavi
https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/rustavi
https://biletyna.pl/koncert/Panstwowy-Akademicki-Ansambl-Gruzji-Rustavi