Przeskocz do treści

5 listopada (czwartek), 11:00 – Obchody upamiętniające Ofiary komunizmu

Szanowni Państwo, Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zaprasza na uroczystość patriotyczną połączoną z modlitwą za spokój dusz zamordowanych przez komunistycznych oprawców w latach 1945-1956. Uroczystość odbędzie się przed Krzyżem Pamięci (mur więzienia) przy ul. Montelupich 7. Zapraszamy Wszystkich.

Pamiętajmy, że Porozumienie musi dostosować przebieg całej uroczystości w dniu 5 listopada pod murem więzienia do nowych obostrzeń związanych z epidemią. Dlatego informujemy Państwa, że w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Prosimy o zachowanie odstępu.

Aby nie doprowadzić do zbyt dużej liczby uczestników proponujemy przychodzenie w ciągu całego czwartku - 5 listopada i zapalanie zniczy, składanie kwiatów pod murem, przy Krzyżach i pod Tablicami Pamięci. Nasza obecność jest konieczna, aby pokazać pamięć, wdzięczność i szacunek dla Żołnierzy Niezłomnych za ich ofiarę życia dla Niepodległości Ojczyzny.

Przewodnicząca Porozumienia, Małgorzata Janiec
Sekretarz Porozumienia, Edward Wilhelm Jankowski