Przeskocz do treści

Andrzej Duda szkicuje prezydencki program: Musimy poprawić jakość życia Polaków. Dać ludziom nadzieję!

wpolityceplZespół wPolityce.pl

Wszystko można uznać za początek kampanii wyborczej. Ja się z tą opinią nie zgadzam. To była dla mnie jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby złożyć życzenia świąteczne wszystkim Polakom — Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta, odnosi się do ataków, jakie spadły na niego po emisji spotu, w którym składał Polakom życzenia świąteczne.

Duda zdecydowanie zaprzecza twierdzeniom, że startuje w wyborach prezydenckich, by „ładnie przegrać” z Bronisławem Komorowskim.

20141228adPrzypomnę wszystkim tym, którzy wątpią w wygraną, że w marcu 2005 roku Lech Kaczyński, potem przecież prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, w notowaniach sondażowych miał wynik 15 procent, nawet mniej. Ja mam dziś wynik znacznie wyższy — mówi europoseł PiS w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Uważam, że zwycięstwo w tych wyborach jest absolutnie realne. Proponuję zupełnie inny model prezydentury, niż oglądamy dzisiaj. Prezydenturę dynamiczną. Uważam, że prezydent powinien zdecydowanie korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje mu konstytucja. Taki model zamierzam przedstawić Polakom i mam nadzieję, że go wybiorą — dodaje.

Duda podkreśla, że jest zwolennikiem prezydentury aktywnej - modelu, jaki realizował śp. Lech Kaczyński. Ostro krytykuje natomiast bierna prezydenturę Komorowskiego.

Około 3 miliardów wydano na Pendolino. A jednocześnie podnosi się wiek emerytalny do 67. roku życia. Prezydent bezrefleksyjnie podpisał ustawę. Dlatego, że jest z tej ekipy, która teraz rządzi. Można postawić pytanie, gdzie był prezydent, gdy pojawiły się inicjatywy obywatelskie przeciwko podwyższaniu wieku emerytalnego, posyłaniu sześciolatków do szkół czy gdy w Sejmie protestowali rodzice niepełnosprawnych dzieci, którym zabrano świadczenia — podkreśla Duda.

Kandydat PiS szkicuje swój program:

Musimy poprawić jakość życia Polaków. Nie może być tak, że ludzie muszą brać chwilówki na to, by urządzić święta Bożego Narodzenia. Nie może być tak, że 80 procent maturzystów chce wyjechać z Polski. To trzeba zmienić. Dać ludziom nadzieję.

JKUB/”SE”

Tekst i ilustracja za: http://wpolityce.pl/polityka/227392-andrzej-duda-szkicuje-prezydencki-program-musimy-poprawic-jakosc-zycia-polakow-dac-ludziom-nadzieje