Przeskocz do treści

Andrzej Duda w Gorzowie. Polska potrzebuje zmiany władzy, by można było zacząć naprawiać państwo

wpolityceplZespół wPolityce.pl / ansa / PAP

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda przekonywał w Gorzowie Wlkp., że Polska potrzebuje zmiany władzy, by można było zacząć naprawiać państwo. Za konieczne uznał m.in. odbudowę przemysłu, walkę o polskie sprawy w UE i zatrzymanie młodych ludzi w kraju.

Polska potrzebuje zmiany i to bardzo pilnej, ale nie zmiany Polski. Dzisiaj potrzebuje zmiany władzy, po żeby można było zacząć polskie państwo naprawiać i to jest dzisiaj najważniejsze zadanie” — mówił Duda.

Według niego konieczne są innowacje, zwłaszcza w przemyśle energetycznym i odbudowa polskiego przemysłu, w tym przy udziale europejskich projektów.

Takich jak plan Junckera, żebyśmy mogli finansować reindustrializację także w Polsce, odbudowę naszego przemysłu. To jest najważniejsze zdanie, żeby z Polski przestali wyjeżdżać młodzi ludzie. To też jest niezwykle ważne zadanie dla prezydenta, bo prezydent ma tutaj w moim przekonaniu ważną rolę do odegrania” — mówił Duda.

20150421ad1Powtórzył, że jeżeli zostanie wybrany powoła narodową radę rozwoju - grono ekspertów, którzy będą pracowali nad strategiami rozwoju. Za jeden z priorytetów uznał ochronę polskiej ziemi przed możliwością jej wykupu przez ludzi z zagranicy. Podkreślił też wagę bezpieczeństwa energetycznego, które w Polsce - jak mówił - gwarantuje węgiel (fot. PAP/M.Obara).

Z kolei bezpieczeństwo militarne powinna zapewnić silna i nowoczesna armia, której potencjał byłby tworzony w oparciu o rodzimy przemysł zbrojeniowy. Kandydat PiS zaznaczył też, że w Polsce „powinny stacjonować jednostki NATO. Uważam, że powinny być polsko-amerykańskie bazy, tu u nas powinna być twarda infrastruktura NATO, czyli broń” - wyjaśnił.

Jego zdaniem doprowadzenie do takiego stanu rzeczy wymaga „twardego” stanowiska na arenie międzynarodowej, „aktywnej, rozważnej i odważnej polityki”.

Na spotkanie z Dudą przyszło do biblioteki wojewódzkiej w Gorzowie ponad 300 osób.

We wtorek kandydat PiS ma kontynuować objazd po Ziemi Lubuskiej. Przed południem odwiedzi Świebodzin, Sulechów i Zieloną Górą. W ostatnim z tych miast zaplanowano jego wystąpienie i spotkanie z mediami. Z Zielonej Góry Duda uda się do Nowej Soli, a na koniec wizyty w regionie odwiedzi Wschowę.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/241611-andrzej-duda-w-gorzowiepolska-potrzebuje-zmiany-wladzy-by-mozna-bylo-zaczac-naprawiac-panstwo