Przeskocz do treści

Andrzej Duda wzywa Bronisława Komorowskiego, by przyszedł na debatę do TVP: To kwestia szacunku do wyborców!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / maf / Trójka

Widzę, że prezydent unika debaty i nie chce na nią przyjść - mówił Andrzej Duda na antenie radiowej Trójki.

Kandydat PiS na urząd prezydenta był również pytany o kwestię dymisji ministra Cezarego Grabarczyka.

To o tyle zaskoczyło wszystkich, że jeszcze kilka godzin wcześniej premier Kopacz mówiła, że będzie czekać na decyzje prokuratury. Wielu komentatorów i polityków zastanawia się, co się stało, że nastąpiła zmiana decyzji? (…) Zdaniem Jarosława Gowina, który przecież był w Platformie to tylko wierzchołek góry lodowej — przypominał Duda.

Europoseł PiS zwracał też uwagę, że Cezary Grabarczyk w najbliższym czasie miał wygłosić opinię na temat Prokuratora Generalnego.

W rozmowie pojawił się też wątek umorzonego śledztwa w tzw. sprawie kilometrówek.

Niestety, obawiam się, że ma to związek z tym, kto był najbardziej znaną osobą w tej sprawie. To specyficzne. (…) Kuriozalne były tłumaczenia — ocenił.

20150430ad1Duda wracał też do kwestii debaty prezydenckiej. Namawiał przy tym Bronisława Komorowskiego, by nie uciekał od otwartej dyskusji (fot. Profil Andrzeja Dudy na Facebooku).

Domagam się tego, by odbyła się debata - społeczeństwo oczekuje debaty i jeśli pan prezydent chce, by wybory rozstrzygnęły się w pierwszej turze, to powinno być to poprzedzone debatą. (…) Debata w wyborach prezydenckich jest niezwykle ważna — podkreślił.

Duda zapowiedział przy tym, że mimo nieobecności Komorowskiego weźmie udział w debacie 5 maja w Telewizji Polskiej.

To kwestia szacunku do wyborców. Szkoda, że nie będzie na tej debacie prezydenta Komorowskiego, bo to jest lekceważenie wyborców — tłumaczył.

Dopytywany, czy będzie także „prezydentem lewaków”, Duda odparł, że chciałby być prezydentem wszystkich Polaków.

Rolą prezydenta jest słuchanie społeczeństwa, a nie realizowanie swoich osobistych przekonań — tłumaczył.

Tekst i ilustracja:
http://wpolityce.pl/polityka/242759-andrzej-duda-wzywa-bronislawa-komorowskiego-by-przyszedl-na-debate-do-tvp-to-kwestia-szacunku-do-wyborcow