Przeskocz do treści

Doktor Bawer Aondo-Akaa. Serdecznie gratulujemy!

(Od Redakcji): Informację nt. doktora Bawera Aondo-Akai podajemy za stroną:
http://prawapolityka.pl/2015/10/czarnoskory-teolog-z-krakowa-obronil-doktorat-na-kolkach
a film "M2016 - Bawer" zawdzięczamy zespołowi ŚDM 2016.

Bawer Aondo-Akaa (ur. 1985) jest synem Polki i Nigeryjczyka. Od okresu niemowlęctwa jest niepełnosprawny. Jako wcześniak zachorował na żółtaczkę. Niestety, nie została ona od razu wykryta i doprowadziła do bakteryjnego zapalenia opon mózgowych, w wyniku którego ma problemy z poruszaniem się i trochę z mówieniem. To, że żyje, jest cudem. Zdecydowana większość niemowlaków z taką chorobą umiera. W 2011 r. obronił magisterium z teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Następnie rozpoczął studia licencjacko-doktoranckie wybierając jako promotora ks. prof. Tadeusza Borutkę. Również w 2011 r. kandydował do Sejmu jako przedstawiciel Prawicy Rzeczypospolitej – o czym rozpisywano się w lokalnej prasie. Zaangażował się w działalność organizacji opiniotwórczych i społecznych, takich jak: KLIKA – Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół, Rycerze Kolumba, Klub Jagielloński. 26 października A.D. 2013 Bawer i Grażyna zawarli święty i nierozerwalny związek małżeński. Ceremonia odbyła się w Bazylice ojców Dominikanów w Krakowie, gromadząc ogromną liczbę krewnych, przyjaciół i znajomych. 11 października na Rynku Głownym w Krakowie, Bawer spotkał się z Mary Wagner – kanadyjską działaczką pro-life. Od tego czasu stał się niezwykle aktywnym wolontariuszem Fundacji Pro – Prawo do Życia. 21 października obronił rozprawę doktorską pt. „Realizacja naturalnej i nadprzyrodzonej misji osób niepełnosprawnych w Kościele i społeczeństwie”. Praca wzbudziła ogromny entuzjazm środowiska teologicznego. Prof. zw. dr hab. Janina Wyczesany, matematyk i pedagog, specjalistka od edukacji niepełnosprawnych, napisała w swojej recenzji: "Moja ocena rozprawy jest pozytywna, co wynika z ciekawego ujęcia tematu oraz wysokiego poziomu wiedzy merytorycznej. Doktorant wykazał się dużą wiedzą z zakresu pedagogiki specjalnej, etyki i teologii. Sformułował wiele ciekawych koncepcji"...

 
• https://www.youtube.com/watch?v=W3BLyQoz0kA

Bawer is a youth of 2016. He is a happy husband of Grażynka, recently graduated in Theology and a polish patriot and journalist. She will be in Krakow, next year, for World Youth Day. And you? Are you ready?
Subtitles available in English, German, Spanish, French, Portuguese and Italian.
M2016 is a new project from WYD Krakow 2016 and shows the live of young people, their work, dreams, sorrows and specially their faith in Christ - all that in their daily life.
Have a good story to share? Get in contact with us!