Przeskocz do treści

Fakty panowie, fakty!

adamzyzmanAdam Zyzman

Właściwie sobotnią manifestację pod Radiem Kraków można by pominąć milczeniem. – Ot, polityczka popisówka ideowych dzieci Targowicy i generała Jaruzelskiego, skomlących o obcą interwencję, bo ich interesy w Polsce są zagrożone. Można, by, gdyby nie kilka oszustw w ich społecznym przekazie, oszukujących Polaków. Pierwsze kłamstwo, to fakt, ze co prawda przejęcie władzy nad mediami publicznymi w Polsce przez obóz rządzący nastąpiło w piątek, ale pierwsze i to dokładne zapowiedzi tej imprezy dotarły do mnie już w poniedziałek poprzedzający to wydarzenie, a więc w czasie, gdy zarówno TVP, jak Polskie Radio nadal były w rękach ludzi byłego obozu rządowego. W tej sytuacji zapowiedzi treści haseł o braku obiektywizmu nowych władz mediów nie miały żadnych podstaw w faktach, bo takich być jeszcze nie mogło!

Drugie kłamstwo to treść prezentowanych niektórych haseł na niewielkim skrawku między jezdniami Alei Słowackiego, choćby takiego: „Dość PiS-owskiej cenzury”! – Dość? To oznacza, że taka cenzura już miała miejsce i to wielokrotnie. Tylko gdzie i kiedy w ostatnich dniach? Proszę o konkretne przykłady! Jak na razie jedyne przykłady cenzury w mediach dotyczą naszego zachodniego sąsiada, którego protestujący stawiają za wzór i proszą o interwencję w swojej sprawie, a Niemcy, jak to Niemcy, skwapliwie z okazji wykazania się antypolonizmem i mieszania się w sprawy Polski korzystają.

Jeśli jednak panowie nie jesteście w stanie podać konkretnych faktów owej cenzury, to lepiej zamilczcie, bo powoływanie się na przykład Niemców tylko jeszcze bardziej was kompromituje. Polacy muszą uporządkować swój kraj po dewastacji, jaką zafundowaliście mu powołując się na wzory europejskie, uprawiając przy tym rzeczywiście iście niemiecką, czytaj: gebelsowską propagandę. Jeśli teraz chcecie brać przykład z Niemiec, których polityka po raz trzeci w ciągu stu lat zagraża europejskiej cywilizacji, to uchowaj Boże Polskę i Polaków przed realizatorami niemieckiej polityki w naszym kraju!