Przeskocz do treści

„Jerozolima: katolicy, muzułmanie, żydzi”

miroslawborutaMirosław Boruta

Zdjęcie w tekście p. Jakub Kalinowski.

15 stycznia Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki - po sukcesie pierwszego spotkania z p. Andrzejem Kalinowskim - zaprosił członków i sympatyków naszego Klub na drugie. Jak już na stronach "Krakowa Niezależnego" wspomniano, p. Andrzej Kalinowski to autor tekstów i fotograf, współpracownik tygodnika „Głos Nowej Huty”, portalu „Kraków Niezależny”, czasopism parafialnych „Mogilski Krzyż” i „Szklane Domy”. Znają go także Stowarzyszenie Pisarzy Polskich i Szkoła Muzyczna w Krakowie.

20140115akJak sam niegdyś na naszych stronach napisał: "Ostatnio miałem okazję przebywać w Izraelu przez okres bez mała dwóch miesięcy. Zobaczyłem bardzo dużo nieznanych mi dotąd miejsc. Poznałem przede wszystkim bliżej tych ludzi zarówno Izraelitów jak i Arabów mieszkających ciągle obok siebie. Piszę tak dlatego, że zarówno jedni jak i drudzy mają zupełnie inne filozoficzne spojrzenie na otaczający nas świat i jego prawdziwe problemy. Oni żyją ciągle w świecie swoich waśni i sporów. Wielka polityka ich omija (przynajmniej tych maluczkich)":
https://www.krakowniezalezny.pl/polski-cmentarz-wojskowy-w-jerozolimie

Stąd też i tytuł środowego spotkania: „Jerozolima: katolicy, muzułmanie, żydzi”. Spotkanie odbyło się w Klubie „Pod Jaszczurami” w Rynku Głównym 8.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotoreportażu ze spotkania, zdjęć autorstwa pp. Jakuba Kalinowskiego (fot. 1-3) i Mirosława Boruty (fot. 4-16):
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/15Stycznia2014