Przeskocz do treści

Katastrofalny poziom etyczny sędziów i represje polityczne

pokinlogoKraków, 13 maja 2013 roku
Oświadczenie Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie

Pan Marek Biernacki
Minister Sprawiedliwości

W związku z narastającymi szybko karygodnymi wyrokami sądowymi nie mającymi nic wspólnego, ani z prawdą, ani ze sprawiedliwością, Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się do Pana o przygotowanie właściwych projektów ustaw dla Sejmu w celu doprowadzenia do głębokiej reformy sądownictwa.

Sądy w Polsce nie mogą ferować wyroków w taki sposób jak w PRL, a przecież obecnie działają tak, jakby w Polsce nadal rządzili komuniści i Rosjanie. Sądy nie mogą też represjonować weteranów, którzy walczyli o Niepodległą Polskę za to że upominają się o respektowanie podstawowych praw człowieka. Takim jaskrawym przykładem są wielokrotne represje sądowe wobec Adama Słomki - więźnia politycznego PRL i działacza niepodległościowego Konfederacji Polski Niepodległej, posła trzech kadencji w III RP.

My, skupieni w Porozumieniu żołnierze AK, NSZ, WiN i członkowie innych organizacji niepodległościowych oraz patriotycznych takich jak Konfederacja Polski Niepodległej, nie zgadzamy się i nie pozwolimy, aby sędziowie uniewinniali komunistycznych oprawców winnych śmierci dziesiątków i setek osób, a osoby protestujące przeciwko temu jak pokazuje przykład Adama Słomki, zamykali do więzień. Tak postępowali bandyci przebrani za władzę i za sędziów w czasach PRL. Obecnym panom sędziom wydaje się, że czas jest taki sam. Otóż jest już inny.

Uważamy Pana Ministra za uczciwego człowieka, który z sobie tylko wiadomych powodów udaje, że nie wie nic o stanie gangreny moralnej toczącej niezlustrowane po 1990 roku środowisko sędziów i prokuratorów. A są w nim i byli agenci SB, i była agentura wojskowa, i osoby represjonujące działaczy niepodległościowych w PRL.

Niech Pan przyjrzy się uniewinniającym wyrokom lub w zawieszeniu wobec sprawców stanu wojennego, czy masakry na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku, ochranianiu przez sędziów głównych zbrodniarzy komunistycznych, czyli Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka i szeregu innych prokuratorów, a także sędziów i ubecko-esbeckich specjalistów od łamania kości. Obecni sędziowie potrafili tylko skazać na więzienie przy Rakowieckiej Adama Słomkę, czyli tam, gdzie w latach 40. i 50. mordowano działaczy niepodległościowych, a kilka dni temu skazali go na więzienie w Białołęce, gdzie więziono ludzi z Solidarności i Konfederacji w latach osiemdziesiątych.

Warto wspomnieć, że ci sędziowie uważają, iż nie ma nic złego w artykule napisanym przez dziennikarza i historyka Mariusza Nowika w „Przekroju”, w którym stwierdził, że Polacy sami sobie zgotowali obozy koncentracyjne, komory gazowe i getta. Tak uważa sędzia z Sądu Okręgowego w Krakowie - pani Katarzyna Wysokińska-Walenciak. Podobnie Sąd Okręgowy w Warszawie uważa, że nie należy zakazać sformułowania „polski obóz” użytego przez dziennik „Die Welt” i zajęło mu to miesiąc czasu, podczas gdy ustawa zobowiązywała do podjęcia decyzji w ciągu siedmiu dni.

Państwo w którym nie ma prawdy, nie ma sprawiedliwości, w którym sędziowie wykonują swój zawód jak w okupowanym kraju, nie może ani się rozwijać, ani długo przetrwać. Dlatego apelujemy do Pana, a za Pana pośrednictwem do Sejmu i Senatu RP o rychłą naprawę polskiego sądownictwa. Nie zgodzimy się nigdy, aby krzywoprzysiężni sędziowie terroryzowali nasz naród Jesteśmy ludźmi wolnymi i będziemy żyć jak ludzie wolni, a te karykatury sędziów trzeba usunąć z sądownictwa raz na zawsze.

Przewodniczący POKiN
(-) Edward Wilhelm Jankowski