Przeskocz do treści

Krakowski Klub Gazety Polskiej w hołdzie Bohaterom

miroslawborutaMirosław Boruta

Fotografie w tekście p. Alicja Rostocka.

10 kwietnia jest od lat wyjątkowym dniem dla krakowskiego środowiska patriotycznego w którego pracach największy udział i rola przypada często Krakowskiemu Klubowi Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki.

20140410kkgp1Podobnie było i teraz, naszą pielgrzymkę ku czci poległych cztery lata temu śp. Pary Prezydenckiej – Lecha I Marii Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej, rozpoczęliśmy na krakowskim Rynku Głównym, by od pomnika Adama Mickiewicza – wraz z uczestnikami porannego Marszu Pamięci - przejść ul. Grodzką pod Krzyż Narodowej Pamięci (Krzyżu Katyński).

Po uroczystościach, z których relację publikujemy na naszych stronach:
https://www.krakowniezalezny.pl/apel-pamieci-w-krakowie-iv-rocznica-zbrodni-smolenskiej

20140410kkgp2udaliśmy się do kościoła Św. Kazimierza Królewicza w Krakowie przy ulicy Reformackiej, a by vis-a-vis krakowskiej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej pomodlić się za spokój duszy śp. Prezesa krakowskiego Oddziału, a potem prezesa całego Instytutu – profesora Janusza Kurtykę.

Dzięki zmotoryzowanym kolegom, zarówno z naszego Klubu jak i Klubu Gazety Polskiej w Wieliczce, mogliśmy jeszcze udać się na groby: patrona Krakowskiego Klubu, profesora Janusza Kurtyki na Cmentarzu Rakowickim oraz wielkiego przyjaciela Krakowskiego Klubu, szczególnie w pierwszych latach jego działalności, mecenasa Zbigniewa Wassermanna, który spoczywa na Bielanach.

20140410kkgp3Tam też uczciliśmy Ofiary rosyjskich zbrodni w Katyniu, zapalając znicze przy pamiątkowych głazach i dębach.

Cześć popołudniowa, uroczyste obchody czwartej rocznicy zbrodni smoleńskiej rozpoczęła się o godz. 17:00 przy sarkofagu śp. Pary Prezydenckiej.

Także i z tej części uroczystości przygotowaliśmy na stronach Krakowa Niezależnego obszerną relację:
https://www.krakowniezalezny.pl/bylismy-jestesmy-bedziemy-to-juz-cztery-lata

a tutaj zapraszamy Państwa do obejrzenia całości fotoreportażu, autorką 103 zdjęć jest p. Alicja Rostocka:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/10Kwietnia2014ar