Przeskocz do treści

Ksiądz profesor Andrzej Zwoliński o lożach i masonach

krakowniezaleznymkInformacja własna

11 czerwca 2015 roku Księgarnia Gazety Polskiej zaprosiła krakowian i Gości Naszego Miasta na spotkanie z księdzem profesorem Andrzejem Zwolińskim. Spotkanie na temat „Tajne mechanizmy władzy” prowadził redaktor Witold Gadowski.

20150116mbKsiądz profesor Andrzej Zwoliński (fot. p. Mirosław Boruta, 16 stycznia 2015 roku) to jeden z najwybitniejszych polskich teologów zajmujących się współczesnymi zjawiskami społecznymi, popularyzator nauczania społecznego Kościoła katolickiego, socjolog, teolog i sektolog. Doktorat z socjologii uzyskał w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Habilitował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) z nauk teologicznych – katolicka nauka społeczna. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych UPJPII i kierownikiem tamtejszej Katedry Katolickiej Nauki Społecznej. W okresie PRL organizował rekolekcje historyczne dla młodzieży oraz Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej w Rabce-Zdroju.

religiamasonskaJest autorem ponad stu dzieł z zakresu teologii i socjologii, sektologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa m.in. niedawno wydanej "Religii masońskiej" (fot. multibook.pl).

Masonerię zawsze otaczała aura tajemniczości, niedomówień i kontrowersji. Kim są masoni? Na czym opiera się ich wizja świata? Jakie są ich relacje z Kościołem? Czy oddziałują na politykę, kulturę, społeczeństwo? Autor niniejszej publikacji odpowiada na te pytania w sposób rzeczowy, powołując się na bogatą dokumentację historyczną. Przybliża świat masonów, ich złożonych rytuałów i symboliki, jaką się posługują (Wydawnictwo M).

(Od Redakcji): Filmową relację ze spotkania przygotował p. Marek Czapla, dziękujemy 😉


• https://www.youtube.com/watch?v=cSiPmDS46H4