Przeskocz do treści

Obrzędy w świątyni Antypisa

Marek Kolasiński

Wakacje to okres, kiedy różnego rodzaju sekty próbują werbować, szczególnie wśród młodych ludzi, nowych członków. Warto więc przy tej okazji przypomnieć o rytualnych obrzędach odprawianych codziennie przez wyznawców groźnej sekty Antypisa. Odbywają się one w Świątyni Antypisa, a największą popularnością cieszą się rytuały odprawiane w godzinach wieczornych. Obrzędy rozpoczynają zazwyczaj najwyższe kapłanki sekty, Pychanka i Ochranka, które wielbią liczne cuda dokonane rzekomo przez największego guru sekty, Donalda.

praniemozguPo nich, brat Skrobiesiewski z Zakonu Tefałszeniarzy Bosych naucza jak ustrzec się przed działaniem sił nieczystych i złowrogim Jarosławem. Przypomina on też niepodważalne zasady, którymi musi się kierować każdy członek sekty Antypisa, takie jak:
- absolutna wiara w świętą brzozę pancerną, co samolot strąciła,
- absolutna wiara w wizje Wielkiej Szamanki Wschodu Katodiny, której we śnie ukazał się generał w kokpicie,
- absolutna wiara w jedną, zjednoczoną Patelnię Obywatelską,
- absolutna wiara we wszechmocnego Donalda, co korupcję odpuszcza i zapewnia wieczne życie przy korycie (fot. z sieci).

Następnie, posiadające najwyższy stopień wtajemniczenia kapłanki Pychanka i Ochranka odmawiają krótką modlitwę medytacyjną, w której przypominają największych męczenników sekty Antypisa, którym złowrogi Jarosław nie dał w pokoju spożywać lodów przez nich ukręconych i proszą o wstawiennictwo wielkiego guru Donalda dla tych, co się już nachapali, ale chcieliby się nachapać jeszcze trochę. Rytualne obrzędy w Świątyni Antypisa kończą się serią dźwięcznych gongów, która ma wyprowadzić wyznawców ze stanu ekstatycznego transu.