Przeskocz do treści

P. Ryszard Czarnecki wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego

ryszardczarneckiDziś posłowie do Parlamentu Europejskiego decydowali o wyborze wiceprzewodniczących tej instytucji. Wśród europosłów wybranych na to stanowisko znalazł się jeden Polak - Ryszard Czarnecki (fot. Wikipedia). Jest to drugi przypadek w historii, gdy wiceprzewodniczącym PE został europoseł Prawa i Sprawiedliwości. „Jako jedyny polski wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego będę pracował dla dobra naszej Ojczyzny, bo to jest mój główny cel w Europarlamencie” - mówi Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki urodził się 25 stycznia 1963 roku w Londynie. Jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 80. był zaangażowany w działalność opozycji demokratycznej w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W latach 1997-1998 pełnił funkcję ministra-przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej, a następnie ministra-członka Rady Ministrów. Poseł na Sejm RP dwóch kadencji. Od 2004 roku poseł do Parlamentu Europejskiego. Członek Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. W 2008 roku otrzymał nagrodę MEP Awards dla najlepszego eurodeputowanego w kategorii rozwój (za: http://www.pis.org.pl/article.php?id=23097).

(Od Redakcji:) 25 maja ubiegłego roku mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z obecnym wiceprzewodniczącym PE 😉 Także i Państwa zapraszamy na tę rozmowę (od 11:07):
https://www.krakowniezalezny.pl/viii-zjazd-klubow-gazety-polskiej-i