Przeskocz do treści

Po 25 latach odrywamy pasożyta od żywiciela

Marek Kolasiński

W czerwcu tego roku posłowie PO i PSL przegłosowali nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. W październiku tego roku ci sami posłowie PO i PSL usiłowali na podstawie tej ustawy wybrać 5 sędziów TK. W czerwcowej ustawie jest zapis, że prawo do zgłaszania kandydatów na sędziów TK ma "Prezydium Sejmu oraz grupa co najmniej 50 posłów". Tymczasem w październiku kandydatów na sędziów zgłosiło wyłącznie Prezydium Sejmu, a nie "Prezydium Sejmu oraz grupa co najmniej 50 posłów". Zgodnie więc z zapisami ustawy z czerwca kandydaci na tych 5 sędziów zostali zgłoszeni przez podmiot do tego nieuprawniony, a więc wybrani niezgodnie z zapisami ustawy, według której ówczesny sejm usiłował w październiku procedować. Obecny Sejm zmuszony był więc do naprawienia błędów prawnych poprzedniego Sejmu i wybrał już zgodnie z prawem i wszystkimi procedurami 5 nowych sędziów TK. Ostatnie orzeczenie TK w tej sprawie tylko dodatkowo ośmiesza posłów PO i PSL poprzedniej kadencji, ponieważ okazało się, że nie tylko usiłowali oni w październiku wybrać 5 sędziów TK niezgodnie z Regulaminem Sejmu i ustawą o TK z czerwca, za którą sami głosowali, ale na dodatek 2 z tych 5 sędziów usiłowali oni również wybrać niezgodnie z Konstytucją RP. Na szczęście mamy obecnie 15 zaprzysiężonych sędziów TK, czyli dokładnie tylu ilu powinno być zgodnie z Konstytucją RP. Nawoływanie Prezydenta RP do złamania Konstytucji i zaprzysiężenia jakichś dodatkowych osób na sędziów TK, czyli zwiększenia zapisanej w Konstytucji liczby 15 sędziów TK, świadczyć może wyłącznie o skromnych możliwościach intelektualnych osób do tego nawołujących, albo jest po prostu przejawem politycznej hucpy.

komitetodNiebawem wejdzie w życie nowy podatek bankowy, co sprawi, że banki będą musiały się podzielić częścią swoich ogromnych zysków z polskim społeczeństwem. Nikt nie powinien się więc dziwić, że bankowe lobby będzie próbowało uaktywnić różnych trybunów ludowych, którzy wycierając sobie gęby hasłami o obronie demokracji będą brutalnie walczyli o interesy bankowego lobby. Takich wpływowych grup interesów jak lobby bankowe jest w Polsce oczywiście dużo. Te bardzo wpływowe grupy, wykorzystując olbrzymie pieniądze i wpływy w mediach będą starały się teraz o przewrócenie nowego rządu, powstałego w wyniku demokratycznego wyboru Polaków, lub przynajmniej do zmuszenia go, żeby uległ ich żądaniom. Wpływowe grupy interesów nigdy nie zaakceptują tego, że dojenie Polaków może się po 25 latach skończyć (fot. z sieci). Nigdy nie zaakceptują tego, że Polacy mogą przestać być tanią siłą roboczą, na której oni pasożytują. Nigdy nie zaakceptują tego, że dla funkcjonującego obecnie w Polsce rządu od interesów zagranicznych korporacji i miejscowej sitwy ważniejsze jest dobro zwykłych, przeciętnych Polaków.

20151213mwsDlatego to my, zwykli Polacy, musimy dziś stanąć w obronie demokracji, demokratycznie wybranego Prezydenta RP i nowego rządu, ponieważ to dla nas narażają się oni dzisiaj na ataki i medialne plucie. Możemy to zrobić już w najbliższą niedzielę 13 grudnia w Warszawie. Przyjadę tego dnia do Warszawy nie tylko po to, żeby bronić demokracji przed panoszącą się w Polsce od 25 lat pasożytniczą sitwą. Przyjadę tego dnia do Warszawy również po to, żeby okazać moją wdzięczność dla Prezydenta Andrzeja Dudy, nowego rządu i wszystkich, którzy mają odwagę walczyć o prawo do godnego życia dla zwykłych Polaków.