Przeskocz do treści

„Podpisz się za życiem”

tomaszorlowskiTomasz Orłowski
 
Krakowski Klub Gazety Polskiej w Nowej Hucie zorganizował na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Józefa na osiedlu Kalinowym w Krakowie-Nowej Hucie całodniową akcję zbierania podpisów pod  Inicjatywą „Podpisz się za życiem".

Nasi Klubowicze wcześnie rano ustawili stoliki przy Kościele, by parafianie mogli złożyć swój podpis. Informację o zdarzeniu podawano także w parafii podczas ogłoszeń parafialnych, zachęcając wiernych do poparcia inicjatywy. Wierni często dopytywali o cel akcji, ponieważ dwa tygodnie temu zbieraliśmy podpisy pod Europejską Inicjatywą "Jeden z nas".
 
20130602pszzPrzypomnijmy, że inicjatywa ustawodawcza ma na celu doprowadzenie do zmiany Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt ustawy "przywraca do życia" dzieci chore i z podejrzeniem choroby.

By Sejm (w jakikolwiek sposób) zajął się wnioskiem należy zebrać 100 tys. podpisów. Akcja potrwa do połowy czerwca. Popis za projektem ustawy można złożyć również za pośrednictwem strony www.stopaborcji.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli obywatelską inicjatywę. I jeszcze linka do kilku pamiątkowych zdjęć:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/2Czerwca2013