Zespół wPolityce.pl / AM / PAP
Prezydent Andrzej Duda mówi, że biuro ds. kontaktu z Polakami za granicą w jego kancelarii powstało po to, by kwestie te zostały zogniskowane w jednym miejscu, a sam kontakt z Polakami był żywy. Według niego symboliczne jest to, że nadzór nad biurem sprawuje szef jego gabinetu.
Chciałbym przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby te sprawy (kontaktów z Polakami za granicą-PAP) zostały skoncentrowane, zogniskowane w jednym miejscu — mówił prezydent na początku tego tygodnia podczas wizyty w Londynie. Jak zaznaczył, te kwestie są nadzorowane przez szefa jego gabinetu.
To też jest kwestia dla mnie w pewnym sensie symboliczna, że szef mojego gabinetu, a więc minister bezpośrednio obsługujący prezydenta i gabinet prezydenta, ma pod swoim nadzorem biuro do spraw kontaktów z Polakami za granicą — powiedział (fot. zrzut ekranowy z materiału wideo PAP).
Prezydent wyjaśnił, że „w połączeniu z pracą ministra Krzysztofa Szczerskiego, który zajmuje się sprawami zagranicznymi i jest w bezpośrednim kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, ma to pozwolić usprawnić funkcjonowanie tej akurat dziedziny w ramach Kancelarii Prezydenta”.
Andrzej Duda podkreślił, że zależy mu na tym, aby kontakt z Polakami za granicą był żywy, „by te sprawy były zogniskowane w jednym miejscu”.
Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/265808-prezydent-duda-chcialbym-doprowadzic-do-tego-zeby-sprawy-kontaktow-z-polakami-za-granica-zostaly-skoncentrowane-w-jednym-miejscu