Przeskocz do treści

Reduta Obrony Dobrego Imienia Polski

miroslawborutaMirosław Boruta

Niespełna pięć miesięcy temu rozpoczęła swoją działalność Reduta Obrony Dobrego Imienia Polski.

Działa ona w ramach Towarzystwa Patriotycznego – Fundacji Jana Pietrzaka, które powołane zostało w celu promowania wartości patriotycznych w życiu publicznym, szczególnie w sferze kultury. Jest rzeczą smutną, że w wyzwolonej z komunizmu Polsce istnieją potężne siły medialne i polityczne zaciekle zwalczające polską tożsamość. Nienawidzą naszych bohaterów, naszych pomników, rugują historię Polski ze szkół, promują antynarodową literaturę i nihilistyczną sztukę. Doszło do tego, że bezkarnie przeszkadzają nam czcić Święto Niepodległości, organizując nikczemne prowokacje. Polskość to dla nich nienormalność. Wiara naszych ojców to dla nich wróg.

redutapolska1Nie życzą sobie „żeby Polska była Polską” i codziennie pracują nad tym żeby Polski w Polsce było jak najmniej. Towarzystwo Patriotyczne zamierza wspierać dzieła, ludzi, postawy służące Polsce, a Reduta Obrony Dobrego Imienia Polski działa w ramach prac Towarzystwa. Zarząd Towarzystwa to: p. Katarzyna Pietrzak (prezes) oraz pp. Janusz Śniadek i Rafał Ziemkiewicz (wiceprezesi).

Informacje za: www.towarzystwopatriotyczne.org

Pracami Reduty Obrony Dobrego Imienia Polski (Polish League Against Defamation) zarządza pomysłodawca i inicjator, p. Maciej Świrski.

Na stronie internetowej Reduty czytamy:

redutapolska3Polska Reduta Dobrego Imienia jako organizacja powinna we wpływowej prasie światowej zamieszczać ogłoszenia prostujące kłamstwa, inspirować artykuły pokazujące prawdę, a kłamców za pośrednictwem renomowanych kancelarii prawnych stawiać przed sądami z żądaniem rujnujących odszkodowań. Każdy kto kłamie na temat Polski i Polaków powinien liczyć się z konsekwencjami. Tak jak współcześnie antysemityzm stał się nieakceptowalnym, tak antypolonizm poprzez działania Reduty Dobrego Imienia Polski stanie się symbolem obskurantyzmu i głupoty, a czasem po prostu antypolskich interesów.

A pod adresem http://reduta-dobrego-imienia.pl zobaczyć można wiele innych informacji o działaniach Reduty, zgłosić przypadki antypolonizmu czy - po prostu - się zapisać. Obie ilustracje do niniejszej informacji pochodzą właśnie z Biuletynu Reduty. Co prawda, można się zastanawiać, czy dziennikarz The Washington Post to niedouczony tuman, czy może jednak... 😉