Przeskocz do treści

Wspaniały krakowski Rynek Główny tętni życiem w sobotnie południe…

miroslawboruta15Mirosław Boruta

Tak piękny słoneczny dzień, i to w drugiej połowie grudnia, zaprasza do spaceru, najlepiej w sercu Krakowa, w Rynku Głównym. Z radością można było tam zobaczyć Krakowian i turystów, gości naszego miasta.

20151219rgSukiennice, Bazylika Mariacka, krakowskie kamienice, pomnik Adama Mickiewicza, kościół pod wezwaniem Świętego Wojciecha… Wszystko to warte jest by zrobić kilkadziesiąt zdjęć. Zapraszam Państwa na taki spacer. Targi Bożonarodzeniowe, czyli stoiska pełne cudowności oraz dzieciaki śpiewające na scenie kolędy ("Mali Ligocianie" z Katowic) rozświetlają ten przedświąteczny czas.

I tylko duża grupa nienawidzących wszystkich innych, szydzących, wulgarnych, agresywnych i prymitywnych w swych wypowiedziach i hasłach osób w pobliżu Ratusza psuła ten piękny nastrój. Ordynarnie wyzywano też i niezależnych dziennikarzy i kilku uczestników kontrpikiety.

Na szczęście była tam też dwójka uśmiechniętej młodzieży, która jest naszą nadzieją i której - zamieszczając Ich zdjęcie jako pierwsze - dedykuję ten tekst:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/20Grudnia2015