Przeskocz do treści

Zachodzi peruwiańskie słonko za las kalinowy!

krzysztofpasierbiewiczKrzysztof Pasierbiewicz

Motyw muzyczny: http://www.youtube.com/watch?v=dMoXy1gHd1A

Zaniepokojony brakiem wyobraźni sympatyków Platformy Obywatelskiej, już w sierpniu 2011, w żartobliwej notce pt. „Sekret sukcesu Platformy” pisałem między innymi, cytuję:
 
„Gdy nadeszła „epoka zielonej wyspy” proces ogólno narodowego skretynienia dramatycznie przyśpieszył i w warunkach skondensowanego zidiocenia, choć wydaje się to niemożliwe, lemingi poczęły ewoluować do tyłu, czyli od formy mózgu resztkowego do formy całkowicie odmóżdżonej.
 
Stymulatorami tej inwolucji były obciachowe seriale, gale i festiwale o ambicjach elitarnych, które gagami na poziomie żłobka wprowadzały salonowe towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą w stan niebezpiecznie bliski krytycznej bariery debilnego absolutu. Nie gorszym przykładem uwstecznionej ewolucji umysłowej było uwielbiane przez salonowe elity „Szkło kontaktowe”, nazywane pieszczotliwie „szkiełkiem”, oparte na nigdy się lemingowi nie nudzącej formule „PIS be! – PO cacy!”. 
 
Jednakże czynnikiem przesądzającym o kompletnym odmóżdżeniu wielbiących Platformę była ich dziecięca ufność w zapewnienia Jacka Rostowskiego, że Polskę ominie kryzys, a także infantylnie ślepa wiara w cuda, jakie obiecywał Premier. Przysłowiową „kropkę nad i” postawiła ufność w dobrą wolę Rosji w sprawie wyjaśnienia śledztwa smoleńskiego…”, koniec cytatu.
 
W komentarzach do tej notki przeważały opinie, że Polacy to głupi naród.
 
Ja jednakże starałem się tym komentatorom tłumaczyć, że Polacy wcale nie są głupi, tylko niektórzy rodacy oszołomieni odzyskaną wolnością i wejściem Polski do Europy dali się podpuścić pijarowcom Tuska. Że zbyt długo byliśmy ubogim, zniewolonym krajem, więc po upadku komuny niektórym trochę zaszumiało w głowach. Więc musieli się nacieszyć tymi wszystkimi galeriami handlowymi, salonami samochodowymi, plazmowymi telewizorami, tabletami, tańcami na lodzie... Ale nigdy nie straciłem nadziei, że jak już się znudzą tym wszystkim, co można mieć tylko za pieniądze, a szczególnie, gdy im fiskus zajrzy do kieszeni, przypomną sobie o prawdziwych wartościach i rzeczywistym dziedzictwie Rzeczypospolitej.
 
No i przypomnieli sobie!
 
W dzisiejszym sondażu, w którym Polakom zadano pytanie komu nie ufają, Donald Tusk wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego.

Zachodzi peruwiańskie słoneczko za las kalinowy.
 
Wreszcie źle rządzona Polska odetchnie i stanie na nogi.