Przeskocz do treści

Zaproszenie z Urzędu Miasta czyli Monty Python w Krakowie

Tomasz Poller

Niczego nie zmyśliłem. Niczego niczym nie ubarwiam. Podaję czyste fakty:

Otrzymałem dziś (24 kwietnia) przed paroma godzinami pocztą elektroniczną (podobnie jak inni przedstawiciele dwudziestu trzech stowarzyszeń społecznych), korespondencję z Urzędu Miasta Krakowa. Korespondencja zawiera zaproszenie do wzięcia udziału w konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa, która ma odbyć się jutro (25 kwietnia). Informacja odsyła do strony zawierającej szczegóły i formularz zgłoszeniowy. Czytamy tam, że termin przyjmowania zgłoszeń udziału w konferencji upłynął... wczoraj (23 kwietnia).

Tytuł konferencji brzmi Komisje Dialogu Obywatelskiego - iluzja partycypacji czy realna współpraca?

Na temat tego, jak wyglądają w Krakowie tzw. samorządność, dialog obywatelski oraz konsultacje społeczne (1), pisałem nie raz. Zastanawiałem się też, który absurd bardziej absurdalny: Olimpijski cyrk (2) pod nazwą "Komitet Konkursowy Kraków 2022"? Uchwały autorstwa platformersko-majchrowskich zarządów dzielnic (3), na mocy których ich członkowie przyznali sami sobie okolicznościowe medale za zasługi? Drożejąca z roku na rok spalarnia śmieci, budowana na terenach zagrożonych zalaniem podczas powodzi? A może Okrągły Stół Mieszkaniowy (4), cykl spotkań organizacji pozarządowych z lokalnymi władzami, na które owe władze po prostu nie przychodziły (5)? Dziś, jak widać, kolejny kwiatek.

(1) https://www.krakowniezalezny.pl/demokracja-po-majchrowsku
(2) https://www.krakowniezalezny.pl/olimpijskie-madrosci-platformy-i-48-milionow
(3) https://www.krakowniezalezny.pl/nowohucka-patologia-okiem-bylego-radnego
(4) https://www.krakowniezalezny.pl/dialog-spoleczny-majchrowski-miller-i-platforma-boja-sie-krakowian
(5) https://www.krakowniezalezny.pl/jak-wladze-miasta-krakowa-i-wojewodztwa-malopolskiego-konsultacje-z-mieszkancami-prowadza