Przeskocz do treści

Czym jest KN?

krakowniezaleznymkKraków Niezależny to portal będący głosem osób chcących pomagać w tworzeniu lepszego świata społecznego – samoorganizującego się, aktywnego, twórczego i tolerancyjnego. Redagowany jest przez zespół osób zafascynowanych ideą dziennikarstwa obywatelskiego i wolnych mediów.

Zbyt wiele jest wkoło niedomówień i przekłamań, krzywdy i niesprawiedliwości, by pozostać wobec nich obojętnymi. Idea wolnych mediów i nieograniczonego dostępu do informacji nie może przeradzać się w ideę mediów prywatnych (nadzorowanych), chwalących tego kto zapłaci im więcej.

Nie stawiamy sobie celów nieosiągalnych, ale wiemy jak trudno niekiedy osiągnąć jest rzeczy małe, bliskie, nasze. W Krakowie jest wiele spraw o których nie pisze się wiele lub nie pisze się wcale. Kraków Niezależny będzie te luki wypełniał.

Wszystkim Wspaniałym Przyjaciołom Krakowa Niezależnego: autorom filmów, tekstów i zdjęć, nadsyłającym zaproszenia lub linki do ciekawych miejsc i wydarzeń, podpowiadającym jak „wokoło siebie mieć piękniejsze Miasto i piękniejszą Polskę” składamy tą drogą najbardziej serdeczne podziękowania.

Ale nawet oni nie są w stanie sami dowiedzieć się o tak wielu inicjatywach, przedsięwzięciach, spotkaniach i uroczystościach. Nie są w stanie być wszędzie, dokumentować działania społeczne, kręcić filmy, pisać teksty i robić zdjęcia.

A wniosek z tego jeden: serdecznie zapraszamy do współpracy.

I jeszcze ważna glossa. Portal Kraków Niezależny nie jest związany z żadną inną instytucją (np. fundacją) i nigdy nie prosi o pieniądze, dotacje, wpłaty, etc. Tylko taka pozycja daje nam pełną niezależność.

W imieniu zespołu Krakowa Niezależnego – Mirosław Boruta Krakowski

Dodaj komentarz