Przeskocz do treści

Jędrzejów i nie tylko. Glossa do Marszu Kadrówki

slawabednarczykSława Bednarczyk

Witam Państwa, przesyłam ciekawostkę. Oto w jednej ze szkół w Jędrzejowie, gdzie spaliśmy na podłogach - takie cudo! Kącik patriotyczny! Gdyby wszystkie szkoły polskie takie miejsca w głównym korytarzu miały!

jedrzejow1Smutno, że w katolickiej Ojczyźnie już zabiło się Boga w edukacji. Wczoraj na uroczystościach wiele osób pytało czy prawdą jest, że szłam na nogach do Kielc. Proszę Państwa, tak byłam... Mało tego - był mój wnuk Juliusz wraz z kolegą z tej sami klasy - Kacprem. Mimo strasznego wysiłku z mojej strony jestem pewna, iż ta lekcja patriotyzmu w pamięci tych chłopców będzie procentować, bo to była jedyna moja motywacja w podjęciu tego trudu.

jedrzejow2Oczywiste - zaliczyłam dawno - marsze i zyskałam odznakę z legitymacją jeszcze w czasach gdy komendantem był śp. p. Wojciech Pęgiel. Dodam jeszcze, że dzieci i młodzieży to na palcach jednej ręki zliczyć można. A w marszu brała udział rekordowa liczba uczestników bo 700 osób! Dziadkowie i wujkowie mówili, że wnuki i dzieci - nastolatkowie - nie chcą iść na żadną patriotyczną akcję, a czas swój poświęcają grom na komputerze, że się śmieją z dziadków.

Takie oto widać młodzieży polskiej wychowanie przez liberalną i ateistyczną edukację genderowską! Podkreślam jeszcze raz mój smutek z tego powodu i również z zaniedbania przez prawicę polską tej kwestii, a problem był znany dawno. Upadek duchowo-moralny musiał doprowadzić do upadku etyki w obszarze gospodarczo-ekonomicznym (oszustwa, niesprawiedliwość, kumoterstwo, korupcja, bezwstyd, szantaże, zabójstwa seryjne, łamanie konstytucji i praw człowieka- w tym aborcja itp.). Tym należało się zająć i przeciwdziałać - walczyć!