Przeskocz do treści

Kulisy kryzysu. Trudne pytania, rzeczowe odpowiedzi

miroslawborutaMirosław Boruta

25 lutego w Salonie Gościnnym Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki odbyło się spotkanie z redaktorem Arturem Dmochowskim połączone z promocją Jego książki - zbioru wywiadów z najlepszymi polskimi ekonomistami i analitykami sytuacji gospodarczej Kraju, pt. „Kulisy kryzysu”.

kkgpsglogo

Jak pisze „Gazeta Polska”: „książki dla wszystkich, którzy poszukują niezależnych opinii, interesują się współczesną polityką gospodarczą i jej przyszłością oraz poszukują faktów, a nie kolejnych sensacji”.

SSpotkanie, które odbyło się w gościnnych progach Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27 zgromadziło blisko pięćdziesięciu uczestników a pytania i odpowiedzi dotykały najbardziej istotnych problemów współczesnej Polski, m.in.: likwidowanej przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego gospodarki, likwidowanych miejsc pracy, bezrobocia (co szczególnie widoczne po dodaniu oficjalnych 14,2% w lutym, milionowego na wsiach i kilkumilionowej rzeszy emigrantów pracujących poza Polska), zadłużenia, które osiąga zawrotny poziom, czy braku planów i perspektyw na przyszłość, szczególnie dla młodego pokolenia, ekonomicznie wręcz wypychanego z własnej Ojczyzny. Oczywiście ta pesymistyczna wizja nie ma przerażać i ubezwłasnowolniać, ale wzmagać nasze wysiłki z celu zmiany sytuacji w Kraju, przede wszystkim poprzez odsunięcie szkodników od władzy w Polsce.

kulisykryzysuI jeszcze notka o książce, którą z pewnością warto mieć na półce. Pomoże zarówno w planach indywidualnych jak i zbiorowych zachowaniach ekonomicznych na najbliższe lata. „Kulisy kryzysu” to najnowsza książka składająca się w wywiadów Artura Dmochowskiego z ekonomistami reprezentującymi różne poglądy i szkoły. Oprócz znanych dobrze nazwisk, są też błyskotliwi ekonomiści młodego pokolenia. Wszystkich łączy to, że nie są zatrudnieni w bankach. Eksperci diagnozują obecny stan i perspektywy gospodarki polskiej i światowej, ale oprócz tego przedstawiają propozycje jak sobie radzić z kryzysem, zarówno w skali kraju, jak i indywidualnie, w rodzinie czy własnej firmie.
Za: http://rebelya.pl/post/3274/nasz-patronat-kulisy-kryzysu

Fotograficzną dokumentację spotkania mogą Państwo zobaczyć tutaj:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/25Lutego2013
oraz na zdjęciach autorstwa p. Przemysława Wywiała:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/25Lutego2013pw

Dodaj komentarz