Przeskocz do treści

Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie

miroslawborutaMirosław Boruta

26 maja pod hasłem „Brońmy rodziny!” ulicami Krakowa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy manifestowali przywiązanie do rodziny, uniwersalnych kobiecych i męskich wartości oraz poszanowania życia każdej osoby od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci.

20130526marszWyruszyliśmy kilkanaście minut po 10:00 z Placu Jana Matejki, by ulicami: Basztową, Szpitalną, przez Mały Rynek, Sienną, Rynkiem Głównym, Bracką, Franciszkańską, Floriana Straszewskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i  Aleją 3 Maja dojść do Parku im. Henryka Jordana, gdzie odbył się wspaniały piknik rodzinny. Wśród zaproszonych artystów byli m.in. Tadek Firma Solo, Arkadio, Kolah, a nawet YesKiezSirumem 😉 Przy tej okazji swoje budujące świadectwa przekazały nam  osoby zaangażowane w ruchy dla życia.

Mamy nadzieję, że w odróżnieniu od obecnego "rządu", Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - ten następny - rząd Prawa i Sprawiedliwości, będzie wspierał polskie rodziny - nie zaś je propagandowo, medialnie i fizycznie prześladował, jak pokazuje to głośna w Krakowie sprawa państwa Bajkowskich.