Przeskocz do treści

Wiele się dzieje w Krakowskim Klubie Gazety Polskiej

miroslawborutaMirosław Boruta

Kolejne sierpniowe spotkanie w Krakowskim Klubie Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki (14 sierpnia) przebiegło „pod dyktando” bieżących wydarzeń.

Dopiero co przeżywaliśmy wymarsz Pierwszej Kadrowej, a tu już „jubileuszowa” – bo 40-sta – Miesięcznica Smoleńska a po jej zakończeniu przejście Drogą Królewską do Rynku Głównego na pikietę przeciwko „rządom” (bo trudno nie napisać tego wyrazu w cudzysłowie) Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. We wtorek rano natomiast uroczystości w urodziny Patrona naszego Klubu, profesora Janusza Kurtyki (Msza Święta i spotkanie przy grobie) oraz złożenie wiązanki kwiatów od Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej na pomniku Krakowskich Orląt (za dwa dni bowiem – 15 sierpnia – święto wielkiego zwycięstwa Polaków nad Rosjanami).

O tych wszystkich wydarzeniach przeczytają Państwo (i obejrzą filmy oraz zdjęcia) na stronach Krakowa Niezależnego.

SW Klubie dominowały natomiast opowieści z dopiero co zakończonego Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej a wzięli w nim udział przecież i nasi Klubowicze: pp. Teresa Biernacka, Bogumił Gostkowski i Kazimierz Krzywda (na fotografii obok).

Omawialiśmy także przygotowania do wizyty w Krakowie (a właściwie dwóch wizyt) Telewizji Republika.

Bardzo się z tych odwiedzin cieszymy, przygotowania idą pełną parą, egzemplarze naszej gazety (Gazeta Polska Codziennie) w pogotowiu (na fotografii poniżej).

SOby z korzyścią nie tylko dla naszego środowiska i samej Telewizji Republika, ale także dla Krakowian i Gości Naszego Miasta. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa redaktora Tomasza Sakiewicza dla portalu niezalezna.pl: "Sukces Telewizji Republika spowoduje, że w Polsce rozpocznie się prawdziwa debata. To z kolei oznacza, że cały system polityczny III RP rozpadnie się bo był oparty na kłamstwie. Jeżeli pęknie choć w jednym miejscu to poprzez ten wyłom przejdzie szeroka rzeka".

Ostatnim punktem spotkania były przygotowania do wyjazdu 14 września do Warszawy, szczegóły znajdą Państwo tutaj:
https://www.krakowniezalezny.pl/11-14-wrzesnia-warszawa-najwieksza-od-1989-roku-manifestacja