Przeskocz do treści

„666 manipulacji wolnością, równością i braterstwem”

miroslawborutaMirosław Boruta

"Mniej chodzi o historię i fakty niż o prawo i sprawiedliwość, pragnę bowiem badać rzeczy ze względu na ich naturę, a nie ze względu na nasze przesądy" (Jean Jacques Rousseau).

30 października Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki zaprosił Krakowian na spotkanie z p. Marcinem Niewaldą, fotografikiem, genealogiem, muzykiem i podróżnikiem, mieszkającym w Krakowie. Członkiem Art Klubu Wieliczka, Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin, redaktorem naczelnym herbarza „Genealogia Polaków”, dziennikarzem i hobbystą. Spotkanie dobyło się w Klubie „Loża” przy Rynku Głównym 41 (w sali dolnej).

O niedawnej wystawie fotografii „Samotność i troska – dwa światy”, autorstwa naszego Gościa pisaliśmy także na stronach Krakowa Niezależnego:
https://www.krakowniezalezny.pl/wieliczka-wystawa-fotografii-samotnosc-i-troska-dwa-swiaty

20131030kkgpTym razem p. Marcin Niewalda  zaprezentował się jako autor książki: „Metody manipulacji XXI wieku”, a spotkanie połączone było z promocją tego niezwykle pomocnego we współczesnym świecie przewodnika (fot. Jan Lorek).

Nasz Gość opowiedział przy tym o nieznanym obliczu odwiecznej walki dwóch światów, chrześcijańskiego i pogańskiego, pokazał także mało znane fakty dowodzące, że liberalizm jest znaną od wieków "Wielką Wszetecznicą" - nową formą agresywnego pogaństwa.

metodymanipulacjiI jeszcze o samej książce:

Napisany w lekkiej i przystępnej formie leksykon technik manipulacyjnych jakimi posługują się nie tylko twórcy reklam, namawiając nas do coraz to nowych zakupów, lecz także rozmaici „Mali Bracia”, czyli cyniczni politycy, dziennikarze oraz osoby kształtujące zawodowo opinią publiczną. Wynikiem takich zabiegów są też odpowiednio spreparowane zdjęcia zniekształcające rzeczywistość.

Autor przedstawia rozmaite techniki manipulacji oraz udziela rad, jak im nie ulegać  (Ilustracja i tekst za: http://www.wydawnictwofronda.pl/metody-manipulacji-xxi-wieku).

Zapraszamy również do obejrzenia całego fotoreportażu ze spotkania. Autorem zdjęć jest p. Jan Lorek:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/30Pazdzienika2013jl