Przeskocz do treści

95-ta rocznica Bitwy Warszawskiej. Zakopane-Cyrhla

alicjarostockaAlicja Rostocka

W sobotę, 15 sierpnia 2015 roku, Obóz Narodowo-Radykalny Podhale zorganizował uroczystość na której zebrali się młodzi (i nie tylko młodzi) ludzie z całej Polski, pamiętający o Bitwie Warszawskiej i świetnym, polskim zwycięstwie nad Rosjanami.

zcyrhla1Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele "Na Górce", następnie przeszliśmy w szyku wojskowym przez całe zatłoczone centrum Zakopanego na Skwer im. Witolda Pileckiego, gdzie powitania gości dokonał organizator - Szef ONR Podhale, niezmordowany p. Maciej Trebunia-Tutka. Historię Bitwy Warszawskiej przedstawił nasz kolega z Przymierza Naród-Wolność-Suwerenność p. Adam Kukla. Kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza złożyli przedstawiciele ONR Podhale i Brygady Małopolskiej ONR.

Warto było przejechać te 4,5 godziny (sic!) z Krakowa na miejsce imprezy czyli na Toporową Cyrhle, by odetchnąć od tłumów miasta, porozmawiać w gronie zaprzyjaźnionych osób, spożyć wyśmienite kiełbaski, oscypki z grilla, ciasta upieczone przez gospodynie góralki i napić się zimnego piwa - najlepiej by było z browaru Jakubiak 😉

zcyrhla2Muzyka, pieśni narodowe i koncerty. To przyciągnęło młodych z całej Polski. Wokalista i kapela Bastii rewelacyjna. Teksty i muzyka dają mocny przekaz. Do tego wystawa zdjęć i dokumentów z tamtych czasów, stoiska z koszulkami, gadżetami narodowymi, płytami i plakatami - cieszyły się one olbrzymim zainteresowaniem.

Niestety, my krakowianie nie doczekaliśmy się na najważniejszy punkt programu czyli występu zespołu węgierskiego Hungarica. Po prostu baliśmy się zbyt późnego powrotu do Krakowa. I tak była to piękna uroczystość. Serce rośnie jak widzi się tylu młodych ludzi kochających Polskę, gdy spotyka się tylu uczestników Marszów Niepodległości w Warszawie. A oni podchodzą i pytają czy Pani mnie pamięta? Spotkaliśmy się tu i tu! Dziękuję serdecznie organizatorom tego spotkania. Czołem Wielkiej Polsce!

Zapraszam Państwa jeszcze do obejrzenia wszystkich, 125 zdjęć:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/15Sierpnia2015ar