Przeskocz do treści

Andrzej Duda chce dyskusji z Bronisławem Komorowskim. Debata? Choćby jutro!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / lw / niezalezna.pl

Bronisław Komorowski być może z różnymi ludźmi się spotyka, ale z tymi, którzy przyszli w sprawie referendum dotyczącego wieku emerytalnego i przynieśli 2,5 miliona podpisów się nie spotkałprzekonywał Andrzej Duda w rozmowie z „Gazetą Polską VOD”.

(Od Redakcji): Rozmowę na stronie vod.gazetapolska znajdą Państwo tutaj:
http://vod.gazetapolska.pl/9095-tylko-u-nas-andrzej-duda-kandydat-pis-na-prezydenta-rp

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich wezwał Bronisława Komorowskiego do debaty. Jak mówił, jest gotowy na debatę „choćby jutro”.

20150130adDuda skrytykował też polską dyplomację za to, że dała się „wypchnąć” z negocjacji ws. Ukrainy. Zdaniem europosła PiS powinna nas obowiązywać zasada „nic o nas bez nas”, a brak miejsca przy stole dla Polski w tej sprawie jest niepokojący (fot. Profil PiS na FB).

Konflikt za naszą wschodnią granicą to kwestia naszego bezpieczeństwa. Toczy się za naszą granicą, a dzisiaj w tych wąskich gremiach międzynarodowych, gdzie decyduje się istotne dla Polski sprawy, nas przy tym stoliku nie ma. Mamy bardzo negatywne doświadczenia z tym, gdy przyszłe losy Polski rozstrzygano przy stołach wielkich — tłumaczył.

Wytknął przy tym Komorowskiemu bierność w prowadzeniu polityki. Zdaniem Dudy prezydentura powinna być bardziej aktywna.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/231782-andrzej-duda-chce-dyskusji-z-bronislawem-komorowskim-debata-chocby-jutro