Przeskocz do treści

Andrzej Duda. Chcielibyśmy silnego państwa rozwijającego się gospodarczo

wpolityceplZespół wPolityce.pl / Slaw / andrzejduda.pl

Rozmawiamy dziś o szansach dla Polski, szansach dla naszego kraju na rozwój gospodarczy, na rozwój nowoczesnych technologii, a więc na tę reindustrializację polskiego państwa, o której mówię w czasie mojej kampanii i która stanowi tak ważny element mojego programu, mojej propozycji dla rodaków — powiedział Andrzej Duda podczas konferencji „Gospodarka, przedsiębiorczość, biznes” w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli.

Kandydat PiS na prezydenta przypomniał, że takie miejsca jak Stalowa Wola - istniejąca od 78 lat - jest miastem, które w ciągu dwóch lat powstało praktycznie z niczego, a powstało wyłącznie dlatego, że II Rzeczypospolita postanowiła rozwijać przemysł.

Budowano centralny okręg przemysłowy; w ciągu dwóch lat powstały zakłady pracy, centra przemysłowe, ponad tysiąc mieszkań. Tak działała II Rzeczpospolita, tak działali Polacy — powiedział Duda.

Jego zdaniem państwo umiało sobie wówczas radzić i działać poprawnie.

20150326ad1My chcielibyśmy do takiej działalności, do takiego silnego państwa rozwijającego się gospodarczo powrócić — zadeklarował kandydat na Prezydenta RP (fot. andrzejduda.pl).

Inkubator Technologiczny, inkubator przedsiębiorczości w Stalowej Woli, jest tego doskonałym przykładem i stąd dzisiaj tutaj właśnie odbywa się konferencja, mówiąca o szansach rozwojowych — dodał.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oprowadził Andrzeja Dudę po Inkubatorze i zaprezentował mu funkcjonowanie najnowszego robota laserowego Tru Laser Robot 5020.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/238569-andrzej-duda-chcielibysmy-silnego-panstwa-rozwijajacego-sie-gospodarczo