Przeskocz do treści

Andrzej Duda na Kujawach: Zbyt wielu ludzi żyje dzisiaj w biedze. Młodzi nie mają szans na rozwój i godną płacę

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mly / PAP

Działanie na rzecz rozwoju gospodarki, tak by podnosił się też poziom życia społeczeństwa, oraz powstrzymanie młodych ludzi przed wyemigrowaniem z kraju - to dwa główne zadania prezydenta, o których mówił w czwartek podczas wiecu wyborczego na Kujawach kandydat PiS Andrzej Duda.

Widzę dwa główne zadania prezydenta. Pierwsze to realizacja wizji rozwoju naszego kraju, a przede wszystkim powrotu naszego kraju na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego po to, by rozwijając i budując naszą gospodarkę, zarazem podnosić poziom życia społeczeństwa — powiedział Duda w Aleksandrowie Kujawskim.

Jego zdaniem: Zbyt wielu ludzi dzisiaj żyje w biedzie; zbyt wielu ludzi, zwłaszcza młodych, mówi, że w Polsce nie ma dla siebie żadnych szans rozwojowych, że nie ma płacy godnej, jeżeli w ogóle jest praca, bo najczęściej nie ma pracy poza wielkimi miastami.

20150514ad4Duda podkreślił, że jednym z najważniejszych zadań dla polityków jest odwiedzenie młodych ludzi od zamiaru emigracji, zatrzymanie ich w kraju (fot. M.Czutko).

W przeciwnym razie za kilkadziesiąt lat nie będzie tutaj następnego pokolenia, a potem następnego, bo ich dzieci urodzą się za granicą i ich skłonność do powrotu do Polski będzie znacznie mniejsza — stwierdził Duda.

Według niego „to są wielkie zadania, w których realizacji może i powinien uczestniczyć także prezydent Rzeczypospolitej” i to mimo że jego kompetencje są mniejsze niż kompetencje rządu.

Tekst i ilustracja:
http://wpolityce.pl/polityka/244511-andrzej-duda-na-kujawach-zbyt-wielu-ludzi-zyje-dzisiaj-w-biedze-mlodzi-nie-maja-szans-na-rozwoj-i-godna-place-nasza-galeria