Przeskocz do treści

Andrzej Duda o zakazie Rosji. To bardzo poważna sytuacja dyplomatyczna. Liczę na twarde działania z polskiej strony

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mall

Polska powinna oczekiwać zdecydowanych wyjaśnień ze strony rosyjskiej. To jest bardzo poważna sytuacja dyplomatyczna. Należy na ten temat rozmawiać co najmniej na forum Unii Europejskiej — tak Andrzej Duda skomentował decyzję Rosji o niewpuszczeniu na pogrzeb Borysa Niemcowa marszałka Senatu, który miał być przewodniczącym polskiej delegacji.

Powinny zostać podjęte twarde działania z polskiej strony. Liczę że takie będą — podkreślił kandydat PiS na prezydenta.

Andrzej Duda zwrócił też uwagę, że dotychczas politycy koalicji nie dostrzegali prawdziwych intencji Putina i brnęli w szkodliwą dla Polski politykę wschodnią.

20150302ad2Politycy PO-PSL przez ostatnie lata wmawiali nam reset z Rosją. Rosjanie pisali o Donaldzie Tusku „nasz człowiek w Warszawie”, a politycy PO mówili o Putinie „nasz człowiek w Rosji”. Teraz politycy PO-PSL widzą z kim mieli do czynienia. Dalekowzroczny był tylko pan prezydent Lech Kaczyński — powiedział Duda (fot. PAP/Warżawa).

Politycy koalicji cieszyli się, kiedy panu prezydentowi rozdzielano wizyty , kiedy dzielono Polaków, kiedy robił to Putin. Dziś cała Polska widzi z kim mamy do czynienia — przypomniał, podkreślając że zabrakło solidnej polityki wschodniej, w której Polska miałaby właściwe i godne miejsce.

Dziś Rosjanie pozwalają sobie taką politykę, bo pokazują , że mają nas za nic — dodał.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/235767-andrzej-duda-o-zakazie-rosji-to-bardzo-powazna-sytuacja-dyplomatyczna-licze-na-twarde-dzialania-z-polskiej-strony