Przeskocz do treści

Andrzej Duda. Odbudowa polskiego przemysłu to najważniejsze zadanie dla władz Rzeczpospolitej Polskiej, także dla Prezydenta!

wpolityceplZespół wPolityce.plmmil / prw.pl / gloswielkopolski.pl

Odbudowa polskiego przemysłu to najważniejsze zadanie dla władz Rzeczpospolitej Polskiej, także dla Prezydenta – podkreślił kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Andrzej Duda w Wałbrzychu.

W tym tygodniu polityk PiS odwiedza miasta Dolnego Śląska. W byłym zagłębiu Andrzej Duda skrytykował plany rządu odchodzenia od gospodarki napędzanej węglem.

Wałbrzych to modelowy przykład na to, że polski przemysł musi zostać odbudowany. A także pokazuje jak straszne mogą być skutki likwidacji ważnych gałęzi przemysłu w Polsce — podkreślił Andrzej Duda, którego cytuje Radio Wrocław.

Kandydat w Wałbrzychu spotkał się z mieszkańcami. Dzień wcześniej odwiedził Jelenią Górę, a jutro spotkanie z wrocławianami.

Jak zaznaczył natomiast w rozmowie z „Głosem Wielkopolski” polska gospodarka nie jest nawet na średnim poziome europejskim.

20150409ad1W momencie, gdy polska gospodarka znajdzie się na średnim europejskim poziomie, a dochody Polaków będą też na europejskim poziomie, to wtedy możemy rozpocząć dyskusję o wprowadzeniu wspólnej waluty — zaznacza Duda, który zauważa także, że podniesie wieku emerytalnego to skrzywdzenie Polaków (fot. Oficjalny profil Andrzeja Dudy na Facebooku).

Polacy poprzez wydłużenie wieku emerytalnego zostali skrzywdzeni przez nieodpowiedzialnych rządzących, którzy wcześniej obiecywali, że tej reformy nie będzie. I to mówili w czasie poprzedniej kampanii prezydent Komorowski, jak i premier Tusk. Po czym zaraz po wyborach zmienili zdanie. Ja deklaruję, że przywrócę poprzedni wiek emerytalny — zapewnił kandydat PiS na prezydenta RP.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/240279-andrzej-duda-odbudowa-polskiego-przemyslu-to-najwazniejsze-zadanie-dla-wladz-rzeczpospolitej-polskiej-takze-dla-prezydenta