Przeskocz do treści

Andrzej Duda w Biurze Pomocy Prawnej: Niestety tych spraw jest ogromnie dużo i trzeba się nad nimi pochylić

wpolityceplZespół wPolityce.pl

To prezydent Rzeczypospolitej Polskiej udziela sędziom, którym daje nominacje sędziowskie, władzy do wydawania wyroków w imieniu RP. Dawno było potrzebne, aby przy prezydencie powstało takie biuro, które w razie potrzeby będzie interweniowało w sprawach najtrudniejszych, w sprawach, w których pojawia się wielkie poczucie krzywdy — powiedział Andrzej Duda, który odwiedził dziś rano otwarte wczoraj na ul. Pięknej Biuro Pomocy Prawnej. Już od wczoraj przed Biurem Pomocy Prawnej Andrzeja Dudy ustawiają się ogromne kolejki. Interesantami zajmuje się europoseł i prawnik – Janusz Wojciechowski.

Niestety jak widać po tych dwóch dniach tych spraw w naszym państwie jest ogromnie dużo i trzeba się nad nimi pochylić — mówił kandydat PiS na prezydenta.

20150515ad5Wierzę w to głęboko, że już za kilka dni wygram wybory prezydenckie, wierzę głęboko, że Polacy powierzą mi ten zaszczytny urząd prezydenta Rzeczpospolitej i wtedy to Biuro będzie się mogło przekształcić w prawdziwe Biuro Prezydenckie i będzie działało w ramach kancelarii prezydenckiej, nad którym patronat będzie miał prezydent — dodał (fot. M. Czutko).

Bardzo dziękuję mojemu przyjacielowi Januszowi Wojciechowskiemu, że chce przyjąć zadanie koordynatora. Jest symbolem bezinteresowności i skuteczności, doskonały prawnik, doświadczony sędzia — podkreśliła Andrzej Duda.

20150515ad6Obecność tylu osób w tym naszym centrum – wczoraj i dzisiaj – ludzi którzy czują się skrzywdzeni przez polskie państwo, przez administrację publiczną, ale niestety także przez wymiar sprawiedliwości, przyszli tutaj, dlatego że wierzą, że w ich sytuacji to jest ostatnie miejsce, w którym mogą szukać pomocy. Mam nadzieję, że większość z nich będzie w stanie tę pomoc przyjąć — mówił Andrzej Duda (fot. M. Czutko).

Tekst i ilustracje:
http://wpolityce.pl/polityka/244547-andrzej-duda-w-biurze-pomocy-prawnej-niestety-tych-spraw-jest-ogromnie-duzo-i-trzeba-sie-nad-nimi-pochylic