Przeskocz do treści

B – Boruta Mirosław Szczepan

Boruta Mirosław Szczepan (ur. 21 listopada 1960 roku w Krakowie) - kandydat do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Lista Prawa i Sprawiedliwości (nr 3). Miejsce na liście: nr 10 – słownie: dziesięć 😉

miroslawboruta2014Krakowianin, wpierw z Kazimierza (parafia Bożego Ciała), potem - przez trzydzieści lat - z Wesołej, ul. Mikołaja Zyblikiewicza (parafia Świętego Mikołaja) a od ponad dwudziestu lat z Prądnika (nomen omen) Czerwonego, parafia Świętego Jana Chrzciciela.

Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Św. Marka, II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego i socjologia na Uniwersytecie Jagiellońskim, na którym obroniłem magisterium (Wątki polonijne w publikacjach Instytutu Badań Spraw Narodowościowych 1926-1939) i doktorat („Wolni z wolnymi, równi z równymi”. Polska i Polacy o niepodległości wschodnich sąsiadów Rzeczypospolitej, Kraków 2002, Wydawnictwo Arcana). Książka habilitacyjna (Nazwisko, tożsamość i więzi rodzinne) nie zyskała uznania w oczach Rady Wydziału Filozoficznego UJ, piszę więc dwie następne 😉

mtglogoMoje pasje sięgają w przeszłość - od lat działam w Małopolskim Towarzystwie Genealogicznym, dzień dzisiejszy - przez cztery lata przewodniczyłem Krakowskiemu Klubowi Gazety Polskiej i poprowadziłem 50 Miesięcznic Smoleńskich, zorganizowałem dziesiątki spotkań i uroczystości patriotycznych, także demonstracji (w tym jedną za która próbowano mnie skazać przed sądem Od maja 2010 roku w Prawie i Sprawiedliwości, od początku w Akademickim Klubie Obywatelskim im. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie, od początku w Stowarzyszeniu im. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie) oraz przyszłość - od lat jestem i zamierzam być "w sieci", czego dowodem jest choćby Kraków Niezależny.

Program wyborczy własny do Sejmiku, najkrótszy: jak najwięcej pieniędzy przeznaczyć na tworzenie miejsc sensownej pracy!