Przeskocz do treści

Czy puszczą nas z torbami? – nowe gadżety w kampanii. Andrzej Duda w Krakowie. Jeśli Komorowski chce rozmawiać o euro po wyborach, to ja się z tym nie zgadzam!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / lw / andrzejduda.pl

W kampanii wyborczej Andrzeja Dudy pojawił się w poniedziałek nowy akcent. Na krakowskim Nowym Kleparzu kandydat na Prezydenta RP rozdawał dziś kampanijny gadżet: torbę z napisem „Komorowski chce Euro. Czy puszczą nas z torbami?”.

Nie ma dziś żadnego uzasadnienia merytorycznego do wprowadzenia euro w Polsce. Jeśli słyszę głos prezydenta Komorowskiego, że chce rozmawiać o euro po wyborach, to ja się z tym absolutnie nie zgadzam — powiedział Andrzej Duda w trakcie konferencji prasowej, jaka odbyła się dziś przed bramą wejściową na krakowski Nowy Kleparz.

Jak podkreślał Duda, prezydent Bronisław Komorowski już niejednokrotnie zapewniał zupełnie co innego, niż w rzeczywistości przynosiła Polakom jego prezydentura. Było tak chociażby w trakcie kampanii prezydenckiej w 2010 roku, kiedy zapewniał, że nie chce podwyższenia wieku emerytalnego, jednocześnie - już jako prezydent - osobiście podpisując ustawę ten wiek podwyższającą.

Prezydent powiedział w Paryżu, że chce wprowadzenia euro w Polsce. Mam wrażenie, że mówi w swoim, a nie w imieniu społeczeństwa — dodał kandydat na Prezydenta RP, odnosząc się do wypowiedzi Bronisława Komorowskiego z 7 maja 2013 r., gdy ten powiedział: „Nie jesteśmy jeszcze członkiem strefy euro, ale taka jest wola Polski, aby tam się znaleźć jak najszybciej”.

Według Dudy, prezydent Komorowski chce wprowadzenia euro w Polsce i daje temu wyraz w swoich wypowiedziach, gdzie wielokrotnie postulował, iż Polska powinna wejść do strefy euro.

20150331ad3Ja się z takim podejściem nie zgadzam. Raz jeszcze podkreślam: nie ma dziś żadnego uzasadnienia merytorycznego do wprowadzenia w naszym kraju euro — punktował kandydat na prezydenta, który zaraz po zakończeniu konferencji prasowej, udał się na targ, gdzie rozmawiał ze sprzedawcami o warunkach ich pracy (fot. Twitter/andrzejduda2015).

W poniedziałek Andrzej Duda odwiedzi również Lubelszczyznę. Spotka się m.in. z mieszkańcami Biłgoraja.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/239111-czy-puszcza-nas-z-torbami-nowe-gadzety-w-kampanii-andrzej-duda-w-krakowie-jesli-komorowski-chce-rozmawiac-o-euro-po-wyborach-to-ja-sie-z-tym-nie-zgadzam