Przeskocz do treści

Dr Stanisław Krajski o Rycerzach Kolumba

krakowniezaleznymkInformacja własna

Przedstawiamy zapis rozmowy (28:17) p. Stanisława Papieża z p. doktorem Stanisławem Krajskim, z 16 lipca 2015 roku, warto posłuchać 😉
http://radiochrystusakrola.pl/archiwum/2015-07-16_Audycja_Rycerze_%20Kolumba_Stanis%C5%82aw_Krajski.mp3

stanislawkrajskiZa Wikipedią: Stanisław Krajski (fot. sursumcorda.com.pl) to polski historyk filozofii, nauczyciel akademicki, publicysta, prozaik, tłumacz i promotor książek i prac Radomira Malego. W 1983 ukończył studia na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

W 1986 uzyskał stopień doktora nauk filozoficznych na podstawie pracy Zawartość treściowa traktatu "De ente et essentia" św. Tomasza z Akwinu napisanej pod kierunkiem Mieczysława Gogacza. Od 1994 pracował jak adiunkta na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykłada również w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Regularnie publikuje w gazecie "Nasz Dziennik". Jego artykuły poświęcone są m.in. wolnomularstwu i New Age. Jest blisko związany ze środowiskiem Radia Maryja. Należy do Akcji Katolickiej.