Przeskocz do treści

Duda do przedsiębiorców: Musimy przestać konkurować niską płacą. Trzeba konkurować wysoką jakością

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mall

Zachód jest bardziej rozwinięty od nas. Tam nikt niską płacą nie konkuruje, tam się konkuruje wysoką jakością — mówił Andrzej Duda na spotkaniu z wyborcami w piastowskiej firmie ASmed, która – jak podkreślił jest rodzinną firmą z krajowym kapitałem, ma własną komórkę innowacyjności.

To jest wzorzec jeśli mówimy o odbudowie polskiego przemysłu, tworzeniu nowych miejsc pracy. Ta firma spełnia wszystkie kryteria, jakich chciałbym oczekiwać od rozwijającego się polskiego biznesu — podkreślał, wskazując że właściciele firmy podkreślają rodzinne wartości.

Firma, której dewizą jest realizacja zamówienia w naszej specjalności — mówił, wyliczając zalety funkcjonowania ASmedu.

Takie firmy wymagają opieki i wsparcia ze strony państwa, władza powinna tworzyć przyjazny system podatkowy i nie przeszkadzać w działalności przedsiębiorcom — mówił Duda, podkreślając że dobre firmy, które mają swobodę rozwoju, będą tworzyć miejsca pracy.

20150513ad2Polskie firmy wymagają wsparcia, zwłaszcza mikro przedsiębiorstwa. Trzeba obniżyć podatek do 15 proc, połączyć to z inicjatywą zatrudnienia, tworzenia miejsc pracy — mówił, wskazując że przy tworzeniu polskiego programu przedsiębiorczości chciałby współpracować z takimi biznesmenami, jak właśnie szef Amedu, którego ambicją jest wspieranie innych polskich przedsiębiorstw i ich ochronę przed upadłością (fot. PAP/Zborowski).

Będę chciał poprawy warunków zatrudniania — dodał Duda, wyliczając pomysły na stworzenie warunków przyjaznych mikroprzedsiębiorcom.

Zachód jest bardziej rozwinięty od nas. Tam nikt niską płacą nie konkuruje, tam się konkuruje wysoką jakością — podkreślił.

Zdaniem Dudy, niedorzeczne są sytuacje, w których strategiczne zakupy rządu realizowane są za granicą, podczas gdy produkt tej samej jakości można nabyć w Polsce, wspomagając tym samym polską gospodarkę i wspierać tworzenie nowych miejsc pracy. Jako przykład podał szybkie pociągi i wojskowe helikoptery.

Jestem gotowy zrobić wszystko, by dopełnić swoich zobowiązań, bo nie rzucam słów na wiatr — dodał.

Tekst i ilustracja:
http://wpolityce.pl/polityka/244361-duda-do-przedsiebiorcow-musimy-przestac-konkurowac-niska-placa-trzeba-konkurowac-wysoka-jakoscia