Przeskocz do treści

I znowu represje polityczne – ciąg dalszy…

krzysztofbzdylKrzysztof Bzdyl

Rozprawa w Sądzie Rejonowym Kraków-Śródmieście II Wydział Karny, ul. Przy Rondzie 7

23 maja, we czwartek o godz. 14:20 w sali B-125 odbędzie się rozprawa przeciwko dr. Mirosławowi Borucie za to, że wziął udział w spontanicznej manifestacji pod Komendą Miejską Policji w Krakowie w dniu 16 listopada 2012 r. Obwinia się go o przewodniczenie tej manifestacji. Jest to już druga rozprawa w tej sprawie.

bramastoczni3Mamy ewidentny przykład represji sądowych za korzystanie z wolności zgromadzeń gwarantowanych w Konstytucji artykułem 57, a przypomnę, że wystąpiliśmy w obronie weterana walki o niepodległą Polskę - Jacka Smagowicza, represjonowanego za usuwanie symboli komunistycznych. Obecnie sędziom wydaje się, że mogą ferować wyroki tak jak w czasach PRL tj. nie licząc się z faktami, z prawdą i ze sprawiedliwością. Do tego nie możemy dopuścić.

Dlatego prosiłbym o jak najliczniejsze przyjście na tą rozprawę, bo musimy być solidarni, ale również dlatego, bo musimy uzmysłowić sędziom, że nie pozwolimy, aby wróciły czasy politycznych represji sądowych i wyroków na zamówienie rządzących funkcjonariuszy PO.

W obliczu zła nie wolno milczeć, bo to tylko rozzuchwala prześladowców.
Spotykamy się w sądzie - czwartek, 23 maja, godz. 14.20, sala B-125.