Przeskocz do treści

II Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych

krakowniezaleznymkInformacja własna

Żołnierze Niezłomni, Polscy Bohaterowie walczący do września 1955 roku na Wileńszczyźnie i do października 1963 roku na Lubelszczyźnie obchodzą swoje oficjalne, państwowe święto 1 marca, choć, tak naprawdę czcimy Ich codziennie.

20151122iikzTo Oni doprowadzili nas do Wolnej Polski, której dzieje właśnie teraz piszemy... 20.000 Polskich Bohaterów powinno odzyskać tożsamość, imiona i nazwiska, coraz więcej robimy w tej sprawie. A im więcej w tej sprawie robimy tym bardziej Polska jest wolna.

II Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych, rozpoczęły się w niedzielę, 22 listopada o godz. 13:00 w Bazylice Mariackiej (fot. p. Mirosław Boruta), a zakończyły w kinie "Kijów" projekcją filmów Im poświęconych.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji przygotowanej przez Kronikę Krakowską:
http://krakow.tvp.pl/22751818/krakowskie-zaduszki-za-zolnierzy-wykletych

a także do lektury - przygotowanej przez Organizatorów - listy Żołnierzy Niezłomnych wypomnianych podczas tej uroczystości. Imiona i nazwiska odczytali pp. Julia Popławska-Walusiak, dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, Zuzanna Kurtyka, Mariusz Pilis, Renata Nowak, dr Mirosław Boruta, Beata Popławska-Walusiak i Piotr Protasiewicz:
https://www.krakowniezalezny.pl/ii-krakowskie-zaduszki-za-zolnierzy-wykletych-niezlomnych-lista-wypomnianych