Przeskocz do treści

Jerycho 2015

jerycho15W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia 2015 roku), w całym Kościele Katolickim, rozpocznie się Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia i potrwa do Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada 2016 r.).

"Miłosierdzie jest aktem najwyższym i ostatecznym przez który Bóg wychodzi nam naprzeciw. Miłosierdzie jest drogą, która łączy Boga i człowieka, ponieważ otwiera serce na nadzieję, że będziemy zawsze kochali pomimo ograniczeń naszego grzechu. Są chwile w których w sposób mocniejszy jesteśmy wezwani by utkwić wzrok w miłosierdziu, byśmy sami stali sie skutecznym znakiem działania Ojca. Z tego powodu ogłosiłem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jako szczególny czas łaski dla Kościoła".

(Papież Franciszek, fragment bulli "Oblicze Miłosierdzia")

20151205ksd1To wielkie wydarzenie w Kościele krakowskim rozpoczniemy nieustającą modlitwą przez siedem dni i siedem nocy przed Najświętszym Sakramentem, pod nazwą "JERYCHO".

"Jerycho 2015" odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w Kaplicy św. Siostry Faustyny (dolny poziom).

Rozpoczniemy Mszą Świętą w Bazylice, 1 grudnia 2015 roku o godz. 1800, zakończenie - 8 grudnia br. również Mszą Świętą o godz. 1800 pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Rysia (Adoracja Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, 4 grudnia 2015 roku, fot. p. Mirosław Boruta).

20151205ksd2Zwracamy się do Wszystkich Wspólnot Zakonnych, Świeckich, Parafialnych, Ruchów, Stowarzyszeń, z prośbą o włączenie się do czuwania modlitewnego. Przewidujemy dyżur modlitewny dla każdej Wspólnoty około czterech godzin (Adoracja Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w obecności bpa Grzegorza Rysia, 4 grudnia 2015 roku, fot. p. Mirosław Boruta).

"Jerycho 2015" (z ramienia Sekretariatu do spraw Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Rysia) koordynuje Krystyna Sobczyk; e-mail: krysia.szalom@wp.pl

Za: http://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/aktualnosci-3/aktualnosci/1370-jerycho-2015.html