Przeskocz do treści

Klasztor w Staniątkach – Nasz Skarb Narodowy

andrzejkalinowskiAndrzej Kalinowski

12 maja w kościele Opactwa św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach odbył się kolejny koncert z cyklu "Skarby muzyki w perle kultury". Wykonawcami byli Chór Kameralny Bazyliki Cystersów w Krakowie-Mogile pod dyrekcją p. Stanisława Kowalczyka i p . Marka Stefańskiego - organy.

20130512stWykonano utwory muzyki chóralnej polskiego renesansu oraz dawnej muzyki organowej: polskiej (Warszawska Tabulatura Organowa, Mikołaj z Krakowa) i niemieckiej (J. S. Bach, J. L. Krebs oraz dzieła innych mistrzów niemieckiego baroku). Był to koncert na rzecz ratowania starego klasztoru SS. Benedyktynek w Staniątkach.

Koncert bardzo się podobał, został przyjęty z dużym aplauzem. Inicjatywa godna polecenia i propagowania wśród innych środowisk artystycznych Krakowa. Klasztor w Staniątkach to jeden z najstarszych obiektów klasztornych w Polsce i musimy go uratować za wszelką cenę, gdyż jest to nasz obowiązek wobec tysiącletniej historii i kultury Polski. Jeżeli zaprzepaścimy tę szansę to będzie to nasza klęska przed Bogiem, historią i przyszłymi pokoleniami Polaków. Nie zapominajmy o naszych korzeniach!

Fotoreportaż z tego wydarzenia i pięknego miejsca jest tutaj:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/12Maja2013ak