Przeskocz do treści

Kościół Błogosławionego Jana Pawła II

miroslawborutaMirosław Boruta

23 czerwca w obecności Episkopatu Polski został poświęcony Kościół Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!”. W uroczystej Mszy Świętej wzięli udział kardynałowie, arcybiskupi i biskupi, zgromadzeni na 362-tym zebraniu Konferencji Episkopatu Polski.

SGórna część świątyni bł. Jana Pawła II powstaje na planie ośmioboku. Zastosowane przy budowie kościoła rozwiązania zbliżają go do stylu architektury Rzymu i Krakowa. W wykończeniach wnętrza dominuje kamień oraz beton architektoniczny. W ołtarzu głównym i na bocznych ścianach znajduje się dekoracja mozaikowa - dzieło o. Marko Ivana Rupnika SJ - uznanego w świecie artysty słoweńskiego pochodzenia, twórcy mozaik m. in. w krypcie nowego kościoła w San Giovanni Rotondo we Włoszech. Do kościoła prowadzą odlane z brązu drzwi przedstawiające postać bł. Jana Pawła II, któremu towarzyszą święci i błogosławieni wyniesieni przez Niego na ołtarze. Kościół bł. Jana Pawła II zostanie udostępniony wiernym od dnia poświęcenia, po uroczystej Mszy św. z udziałem Episkopatu Polski oraz gości z kraju i z zagranicy (Za: www.sanktuariumjp2.pl)

Warto dodać, za ogłoszeniami parafialnymi, że Msze Święta będą w Kościele Błogosławionego Jana Pawła II odprawiane po wakacjach, a do Centrum od 22 czerwca dojeżdza autobus MPK linii 135 z Golkowic. Jego ostatnie przystanki w drodze do Świątyni to: Myślenicka (na żądanie), Bujaka, Kurdwanów, Przykopy (na żądanie) i Centrum JP II a z powrotem: Centrum JP II, Przykopy (na żądanie), Kurdwanów, Bujaka, Halszki i Myślenicka (na żądanie)...

Fotorelację z wnętrza świątyni można obejrzeć tutaj:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/7Lipca2013