Przeskocz do treści

Krakowski Klub Gazety Polskiej – pierwszy raz w nowej siedzibie

miroslawborutaMirosław Boruta

Po blisko miesięcznej przerwie, podczas której nasze spotkania odbywały się w Księgarni Gazety Polskiej (3 kwietnia), pod Krzyżem Narodowej Pamięci (10 kwietnia) i przy Namiocie Patriotycznym na płycie Rynku Głównego (17 kwietnia) Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki spotkał się w gościnnej Restauracji „Kuchnia u Doroty” przy ul. Augustiańskiej 4.

Omówiliśmy wydarzenia poprzednich tygodni, zaplanowali wizyty w Nowej Hucie (53-cia rocznica Obrony Krzyża) i Morawicy (poświęcenie Krakowskiego Krzyża Katyńskiego) a także zbliżające się uroczystości  Święta Konstytucji Trzeciego Maja (konieczność - na skutek obstrukcji władz miasta i województwa - organizacji społecznych obchodów tego dnia) oraz Zjazd Klubów, który w tym roku odbędzie się w pobliskiej Kalwarii Zebrzydowskiej.

20130424kkgpNaszymi niespodziewanymi i niezwykle miłymi Gośćmi byli pp. Barbara i Waldemar Kapkowscy z Klubu Gazety Polskiej w Nowym Jorku, którym zawdzięczamy nie tylko barwne opowieści zza Oceanu (nie wolne przy tym od trosk), ale także i zdjęcia ze spotkania… na których widać, że przewodniczy ten, kto najwięcej pracuje, jakie to amerykańskie 😉 Serdecznie dziękujemy za to spotkanie.

I jeszcze linki do wspomnianych zdjęć w tym jednego (ostatniego), autorskiej niespodzianki:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/24Kwietnia2013