Przeskocz do treści

Kwesta dla 96 Bohaterów (2)

miroslawborutaMirosław Boruta

1 listopada od 9:00 do 15:00 na trzech krakowskich cmentarzach miejskich: Rakowickim, Batowickim i w Grębałowie oraz cmentarzu parafialnym na Salwatorze wolontariusze ze Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010, Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki, Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej w Nowej Hucie, Stowarzyszenia NZS 1980 i Stowarzyszenia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie prowadzili kwestę na rzecz tablicy pamiątkowej  ”Krzyż Smoleński okryty całunem milczenia”.

Zbiórkę prowadzono także 2 listopada w Dzień Zaduszny, na Cmentarzu Batowickim i Cmentarzu Rakowickim (relację filmową zamieszczamy tutaj: https://www.krakowniezalezny.pl/wydarzenia/kwesta-dla-96-bohaterow-1.

krzyzsmolenskiTablica, zaprojektowana przez prof. Piotra Suchodolskiego, zostanie umieszczona w parafii pod wezwaniem św. Józefa na osiedlu Kalinowym w Nowej Hucie (parafii śp. profesora Janusza Kurtyki). Zebrane kwoty zasilą konto Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010 – p. Zuzanny Kurtyki. Dodatkowe informacje o pierwszym w Krakowie (po Archikatedrze Wawelskiej) miejscu upamiętnienia Ofiar Tragedii Smoleńskiej znajdą Państwo na stronie: http://www.krzyzsmolenski.blogspot.com.

Jak dowiadujemy się od Organizatorów kwesty, w jej pierwszym dniu złożyli Państwo (złożyliśMY) ofiary pieniężne w wysokości 13.127,19 złotych. Drugi dzień kwesty rozliczany będzie we wtorek, 6 listopada (w przewidzianej prawem obecności urzędnika miejskiego, a jak pamiętamy kwest było kilka i musimy uzbroić się w cierpliwość). Wówczas też poinformujemy Państwa o końcowych wynikach zbiórki.

Dodaj komentarz