Przeskocz do treści

List socjologów do wicepremiera Glińskiego w sprawie demokracji

miroslawboruta15Mirosław Boruta*

Ukazał się ostatnio "List socjologów do wicepremiera Glińskiego w sprawie demokracji". List w tonie "wzywamy Pana do refleksji i publicznego wyjaśnienia wątpliwości", "Ufamy, że pogłębiony namysł...", itp. Treść tego pisma doskonale oddaje poziom świadomości socjologicznej części naszego środowiska, w tym dziesiątki socjologów krakowskich, nad czym pozostaje jedynie ubolewać...

Jeżeli uważają Państwo - sygnatariusze, że przez ostatnie pięć lat demokracją był jednocześnie... prezydent Bronisław Komorowski z PO, Sejm zdominowany przez PO-PSL, Senat zdominowany przez PO, "przyjazny" Trybunał Konstytucyjny zdominowany przez sędziów sympatyzujących z PO, "przychylne" media prywatne i publiczne, żyjące z pieniędzy pompowanych tam przez PO a także media zagraniczne powtarzające uzyskane od środowisk bliskich PO opinie o Polsce to kimże jesteście... socjologami? Czy socjologami PO?

* Autor jest doktorem socjologii, politykiem i działaczem społecznym. Napisał m.in. "Wolni z wolnymi, równi z równymi". Polska i Polacy o niepodległości wschodnich sąsiadów Rzeczypospolitej, Kraków 2002 oraz Nazwisko, tożsamość i więzi rodzinne. Interdyscyplinarne konteksty socjologii rodziny, Kraków 2008.