Przeskocz do treści

Maksymilian. Cieszymy się z nagrody

joannaadamikJoanna Adamik

Z wielką radością i dumą informujemy, że Joanna Adamik i Katarzyna Katarzyńska z Redakcji Programów Katolickich prowadzonej przez księdza profesora Andrzej Baczyńskiego otrzymały I Nagrodę w kategorii programów telewizyjnych na XXX Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2015.

Nagrodę przyznano za trzy filmy z cyklu Wiara i życie emitowanego na antenie TVP Kraków: „Zofia Czeska – błogosławiona na nasze czasy” - o beatyfikowanej dwa lata temu w Krakowie założycielce Zgromadzenia Sióstr Ofiarowania NMP, powstały we współpracy z Siostrami Prezentkami, a także za przypomnienie bohaterskich kobiet, które w KL Auschwitz – Birkenau ratowały dzieci: „Stanisława Leszczyńska – Matka matek”, „Irena Konieczna - cała dla życia” powstałe we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka.

maksymilianNagroda jest tym większym wyróżnieniem, że Redakcja Programów Katolickich już od czterech lat większość swoich programów emitowanych, dzięki życzliwości Kierownictwa Stacji, co tydzień na antenie TVP Kraków, realizuje charytatywnie, z powodu braku środków z abonamentu, tylko czasem wspierana przez życzliwe Zgromadzenia, Parafie lub Stowarzyszenia, aby propagować wartości chrześcijańskie, Zakony, Wspólnoty oraz wartościowe inicjatywy Kościoła Krakowskiego. Nagrodzone i wiele innych programów z cyklu Wiara i życie można obejrzeć na stronie http://krakow.tvp.pl/18647054/wiara-i-zycie

Na Jubileuszowy Festiwal organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego i Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie nadesłano 118 filmów, 33 programy radiowe, 15 teledysków i 22 programy multimedialne z 19 krajów: Australii, Białorusi, Bośni-Hercegowiny, Czeskiej Republiki, Chorwacji, Indii, Indonezji, Filipin, Hiszpanii, Litwy, Madagaskaru , Niemiec, Rosji, Słowacji , Togo, Ukrainy, Włoch, USA i Polski. Hasło tegorocznego Festiwalu „Media a kultura spotkania” nawiązuje do Orędzia Papieża Franciszka na 48 Dzień Środków Społecznego Przekazu „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”.