Przeskocz do treści

Mocne wystąpienie Patryka Jakiego w PE! Zamiast pomóc Polsce, dalej płacicie Putinowi i za te pieniądze on morduje

"Putin nie jest w stanie prowadzić żadnej wojny bez pieniędzy. Polska ostrzegała Was, że jeżeli Unia uzależni się od Rosji - ona wykorzysta te pieniądze w złym celu. I zamiast wstrzymać deale z Putinem - wy co robiliście? Mściliście się na Polsce - policzyłem - 41 debat i rezolucji uderzających w Polskę w tej kadencji, między innymi za co? Za nieprzyjmowanie uchodźców!" - powiedział w Parlamencie Europejskim Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski.

I co dzisiaj powiecie? Pokazujemy Wam czym różnią się migranci od prawdziwych uchodźców, których Wy trzymacie zresztą w jakichś upokarzających obozach, a my prosto z granicy przewozimy do naszych domów. Prawie milion takich osób. A wy zamiast pomóc Polsce, dalej płacicie w tym czasie 600 milionów euro dziennie Putinowi i za te pieniądze on morduje - mówił Patryk Jaki.

"Unia potrzebuje zmian"

Co mamy jutro w planie? Proszę bardzo-tradycyjnie- rezolucja z sankcjami, na kogo? Na Rosję? Nie! Na Polskę! Unia potrzebuje zmian, ale potrzebuje też Komisja Śledczej, która wyjaśni kto doprowadził do tego, że Europa finansuje Putinowi wojnę. Za niemiecką butę i arogancję Europa już 2 razy płaciła wojnami - nie możemy na to pozwolić trzeci raz! - kontynuował europoseł.

Dziś PO zakrzykiwała moje wystąpienie w PE. Nie dziwię się, bo w PE powinna powstać Komisja Śledcza, która ustali odpowiedzialnych za to, że Europa finansuje dziś wojnę Rosji. 600 mln euro dalej każdego dnia płynie z UE do Putina! Za to Niemcy i PO forsują sankcje na Polskę - napisał z kolei na Twitterze Patryk Jaki.

Tekst i zdjęcie za: https://wpolityce.pl/polityka/588998-jaki-w-pe-zamiast-pomoc-polsce-placicie-dalej-putinowi