Przeskocz do treści

Mój krótki apel do Panów (i Pań)

leszeksmagowiczLeszek Smagowicz

W dniu dzisiejszym tj. 16 marca w gdańskiej Stoczni w sali BHP kierownictwo NSZZ Solidarność, Paweł Kukiz oraz przedstawiciele kilkunastu organizacji będą rozmawiać, a potem mam nadzieję działać, w sprawie wprowadzenia w bliżej nieokreślonej przyszłości w Polsce Jednoosobowych Okręgów Wyborczych.

Mój krótki apel do Panów (i Pań) brzmi tak:

1) Wierzę, że działacie li tylko z pobudek patriotycznych, wolnościowych. Nie kieruje wami partykularny interes grup tworzących kolejne przepoczwarzenia III RP!
2) Wierzę, że żaden z Was nie jest sterowany przez "oficera prowadzącego" lub innego umyślnego pociągającego za sznurki!
3) Wierzę, że potraficie wyłapać wśród swoich "pomocników wajchowego", czyli osoby sterowane spoza sali BHP. Jest więcej niż pewne, że już się zainstalowali!
4) Wierzę, że macie bardzo sensowne wytłumaczenie skąd pomysł na nazwę Platforma Oburzonych! Po co ten sam skrót dla nowego ruchu?!
5) Wierzę, że macie plan jak wytłumaczyć społeczeństwu, czym różnią się systemy wyborcze: proporcjonalne i większościowe. Wyróżnić ich wady i zalety!!! Inaczej JOW-y będą zaprzepaszczone!
6) Wierzę, że przyświecać będzie wam zasada Konfederatów z Baru, później podziemnemu Państwu polskiemu, a przypomniana podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, brzmiąca: "Nic o Nas bez Nas"!!!
7) Wierzę, że za przykładem przełomu Sierpnia 80', wykorzystującego moc i naukę idącą wprost od Jana Pawła II, tak tym razem b. ważne dla Rzeczpospolitej wydarzenie będzie osłaniane przez Ducha Świętego.
8) Konkluzja: jeśli jest inaczej, to lista bajek o "Bolku i Olku" oraz "Rudego co Ma Tolę" powiększy się o kolejną, a  ośmieszenia kolejny raz słowa SOLIDARNOŚĆ, historia wam nie wybaczy!!!

Dodaj komentarz