Przeskocz do treści

Msza Święta w intencji Ojczyzny i za zmarłych przyjaciół

tomaszorlowskiTomasz Orłowski

23 lutego 2017 roku w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny odbyła się Msza Święta, podczas której modliliśmy się za Ojczyznę oraz za dusze śp. Wiesława Sidziny, Anny Karwath, Piotra Króla oraz innych patriotów związanych z naszym środowiskiem. Koncelebrze Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Tomasz Stec, który w swojej homilii zwrócił uwagę na mądrość słów Syracha, którego myśli bezpośrednio można odnieść do sytuacji naszej Ojczyzny.

20170223zg1Przede wszystkim nie wolno odchodzić od korzeni, od tradycji i moralności. Wartości chrześcijańskie są wskazówkami dla naszego życia, w którym zaczyna dominować relatywizm. Szczególnie ważne biblijne wersety, odnoszą się do bogactwa i pychy, które mogą dotknąć ludzi zajmujących się polityką. Powinniśmy polegać na Bogu, nie na własnej postawie i ambicji.

20170223zg2Po wspólnej modlitwie p. Marzena Kubin i p. Grzegorz Kowalski przedstawili program muzyczny złożony z pieśni patriotycznych i religijnych. Utwory muzyczne odwoływały się do pamięci zmarłych osób, za których dusze modliliśmy się podczas Mszy Świętej ("Polskie kwiaty"), Żołnierzy Niezłomnych ("Przysięga"), a także do naszej tradycji i wartości ("Niech żyje Polska"). Bardzo dziękujemy zespołowi za piękny występ. Dziękujemy pocztom sztandarowym: Duszpasterstwu Ludzi Pracy w Mistrzejowicach, Hutniczemu Przedsiębiorstwu Remontowemu oraz Solidarności - Region Małopolska, a także wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę.

(Od Redakcji): Zapraszamy Państwa do obejrzenia całego fotoreportażu, autorstwa p. Zbigniewa Galickiego: https://photos.google.com/share/AF1QipMsKyu6t_Fu2yGhaIzjEc2VUJ5t7XoQZN4CXNY8R35wuTNJtlgIS5i7fuueF6priw?key=aUxROXBLSTc1X3JDQ1hnYm11Y1RCeExZV2pLVVNR